Code Centerاخبار دانشجو و دانشگاه

تبلیغات

موضوعات

آرشیو

امکانات جانبی

  اخبار تحصیلی

  ورود کاربران

  عضويت سريع

   نام کاربری :
   رمز عبور :
   تکرار رمز :
   ایمیل :
   نام اصلی :
   کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

  پربازدید

  اخرین مطالب سایت


  آخرین مطالب سایت


  دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 96

  نحوه پاسخگویی داوطلبان گروه آزمایشی هنر در کنکور 95

  جزوه زیست پیش دانشگاهی فصل ده آغازیان

  جزوه زیست پیش دانشگاهی فصل نه

  جزوه زیست سال سوم فصل دو

  جزوه فیزیک پیش دانشگاهی فصل سه

  دانلود آزمون 1بهمن95 گزینه دو

  تست های فصل یک و دو ریاضی دهم

  جزوه و تست شیمی سال دوم

  جزوه زیست سال سوم فصل یک

  جزوه جامع ریاضیات پیش دانشگاهی تجربی

  جزوه شیمی پیش دانشگاهی فصل سه محاسبات PH

  نحوه ی پاسخگویی داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی در کنکور سراسری 95

  درسنامه و تست دنباله حسابی

  کنکوری ها کم خوابی را فراموش کنید

  دانلود آزمون 24 دی 95 قلم چی

  بخشی از کتاب فاگوزیست دهم فصل چهار

  در دوران مطالعه کنکور با انگیزه باشید

  نحوه پاسخگويی داوطلبان گروه آزمايشی علوم رياضی و فنی در کنکور سراسری 95

  جزوه مثال های نقض و قید های هر و همه ژنتیک جمعیت

  حل تمرین های ریاضی دهم ویژه تجربی و ریاضی

  حل تمرین های ریاضی دهم انسانی

  پاسخ تمرین های هندسه دهم

  پاسخ فعالیت های زیست دهم

  جزوه زیست چهارم فصل دو

  نمونه سوالات فصل ششم ریاضی دهم

  زبان انگلیسی را چطور بخوانیم از نگاه رتبه های برتر کنکورهای سراسری

  مصاحبه با فارغ التحصیل رادیولوژی که پزشکی قبول شد

  جزوه جامع ریاضی دهم

  جزوه کنکوری شیمی سوم فصل سه محلول ها

  آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

  اعلام نفرات برتر ازمون سراسري سال 1395

  اعلام نفرات برتر ازمون سراسري سال 1395

  اعلام نفرات برتر ازمون سراسري سال 1395


  تاریخ ارسال پست: سه شنبه 19 مرداد 1395 ساعت: 10:56
  برچسب ها : ,

  رییس دانشگاه شهید بهشتی تغییر کرد

  رییس دانشگاه شهید بهشتی تغییر کرد
  با حکم وزیر علوم دکتر صدوق به عنوان رییس داشگاه شهید بهشتی منصوب شد.
  به گزارش خبرنگارحوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرهادی وزیر علوم در حکمی دکتر سیدحسن صدوق عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی را به عنوان رییس این دانشگاه منصوب کرد.

  پیش از این و از سال 91 تاکنون دکتر محمد مهدی تهرانچی عهده دار سمت ریاست دانشگاه شهید بهشتی بود.

  انتهای پیام/

  تاریخ ارسال پست: دوشنبه 04 بهمن 1395 ساعت: 9:50
  برچسب ها : ,

  تقویم ارائه وامهای دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی منتشر شد

  تقویم ارائه وامهای دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی منتشر شد
  صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جدول زمانبندی پرداخت تسهیلات نیمسال دوم تحصیلی ۹۶-۹۵ را اعلام کرد.

  به گزارش خبرنگار مهر، معاونت تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تقویم تسهیلات رفاهی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵ را برای ثبت اطلاعات متقاضیان و ارسال به موقع لیست وام ها به صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد.

  در این بخشنامه آمده است: با توجه به اینکه اعتبارت صندوق رفاه در بودجه سنواتی روند کاهشی داشته و در سال گذشته ردیف وام شهریه اعتباری به صندوق رفاه تخصیص داده نشده است با توجه به محدودیت اعتبارت صندوق رفاه ترتیبی اتخاذ شود تا در راستای اجرای وظایف قانونی صندوق رفاه حتی المقدور اعتبارت ابلاغ شده در اختیار دانشجویان مستعد و کم بضاعت قرار گیرد.

  جدول زمانبندی پرداخت تسهیلات نیمسال دوم ۹۶-۹۵

  ردیفنوع وامتاریخ فعال شدن سامانه (ثبت تقاضای وام)تاریخ بسته شدن سامانهزمان تایید معاونت
  ۱وام ویژه دکتری۲ بهمن ۹۵۳۰ بهمن ۹۵حداکثر ۷ روز پس از ایجاد لیست (در صورت عدم تایید معاونت کل لیست حذف خواهد شد. نکته :چنانچه تایید و ارسال لیست وام مذکور به صندوق رفاه تا قبل از تاریخ ۲۳ بهمن ۹۵ انجام شود در صورت صحت مدارک و مستندات تا پایان اسفند ماه به حساب دانشجویان واریز می شود بدیهی است لیست های که پس از تاریخ فوق ارسال شود ددر سال آینده قابل پرداخت است.
  ۲وام تحصیلی۱۶ بهمن ۹۵۱۴ اسفند ۹۵حداکثر ۷ روز پس از ایجاد لیست (در صورت عدم تایید معاونت کل لیست حذف خواهد شد. نکته :چنانچه تایید و ارسال لیست وام مذکور به صندوق رفاه تا قبل از تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ انجام شود در صورت صحت مدارک و مستندات تا پایان اسفند ماه به حساب دانشجویان واریز می شود بدیهی است لیست های که پس از تاریخ فوق ارسال شود ددر سال آینده قابل پرداخت است.
  ۳ وام شهریه۱۶ بهمن ۹۵۱۵ اسفند ۹۵حداکثر ۷ روز پس از ایجاد لیست (در صورت عدم تایید معاونت کل لیست حذف خواهد شد.
  ۴سایر وامها۱۶ بهمن ۹۵۱۰ تیر ۹۶حداکثر ۷ روز پس از ایجاد لیست (در صورت عدم تایید معاونت کل لیست حذف خواهد شد. نکته :چنانچه تایید و ارسال لیست وام مذکور به صندوق رفاه تا قبل از تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ انجام شود در صورت صحت مدارک و مستندات تا پایان اسفند ماه به حساب دانشجویان واریز می شود بدیهی است لیست های که پس از تاریخ فوق ارسال شود ددر سال آینده قابل پرداخت است.

  نکات ضروری مربوط به دریافت مستندات و ارسال لیست ها :

  با توجه به اینکه ارسال لیست به حوزه معاونت مالی صندوق منوط به تایید مدارک تمام متقاضیان در لیست است، عدم بارگذاری مستندات و مدارک لازم حتی برای یک نفر منجر به تاخیر در پرداخت وام سایر متقاضیان می شود لذا لازم است مستندات با دقت کنترل از ارسال اسامی متقاضیان با کمبود مستندات جدا خوداری شود.

  همچنین، مدارک لازم جهت اسکن و الصاق در پرونده دانشجویان متقاضی هر یک از وام ها در بخش راهنمای تسهیلات پایگاه های اطلاع رسانی خلاصه شده است لذا جهت تسریع در امر پرداخت ضروری است ثبت تقاضای وام با الصاق مدارک مورد نیاز صورت گیرد.

  زمان تائید معاونت لیست های وام مطابق جدول، حداکثر ۷ روز پس از ایجاد لیست است و عدم تائید در بازه فوق منجر  به حذف کل لیست خواهد شد.

  نحوه توزیع اعتبارت :

  مبلغ اعتبارت در صورت عدم هزینه کرد به نیمسال بعد منتقل می شود. اعتبارات به صورت یک مرحله و در هر نیمسال تحصیلی توزیع می شود و افزایش اعتبار امکانپذیر نیست. اعتبارت وام تحصیلی و شهریه به صورت تخصیصی در سیستم اتوماسیون قابل مشاهده است. اعتبار سایر وامها به صورت متمرکز تخصیص داده خواهد شد.

  حداکثر تعداد لیست برای وام ها :

  وام ویژه دکتری حداکثر ۲ لیست (یک لیست وام ویژه دکتری نوع یک و یک لیست وام ویژه دکتری نوع ۲ ).وام تحصیلی حداکثر چهار لیست (۳ لیست ترم عادی و یک لیست ترم اضافه).وام شهریه حداکثر ۳ لیست (۲ لیست ترم عادی و یک لیست ترم اضافه) وسایر وام ها حداکثر ۲ لیست در هر ماه (یک لیست ترم عادی و یک لیست ترک اضافه) باید ارایه شود.

  تائید و ارسال لیست وام بنیاد علوی به دانشجویان روزانه و شبانه دانشگاه های دولتی آموزشکده ها و دانشگاه پیام نور (مجرد ۶۰۰۰۰۰۰ریال و متاهل ۸۰۰۰۰۰۰ ریال) حداکثر تا تاریخ ۱۶ اسفند ۹۵ است.

  همچنین دراین بخشنامه، از کارشناسان تقاضا شده است، بستن لیست ها را به روزهای آخر فرصت مجاز موکول نکنند. حتی الامکان در روزهای آغازین بازه زمانی نسبت به پرداخت وام ها تا پایان سال ۹۵ اقدام کنند.


  تاریخ ارسال پست: یکشنبه 03 بهمن 1395 ساعت: 9:53
  برچسب ها : ,

  تدریس کارآفرینی در برترین دانشگاه آسیا/رونق آموزش عالی سنگاپور

  تدریس کارآفرینی در برترین دانشگاه آسیا/رونق آموزش عالی سنگاپور
  در میان موسسات آموزشی برتر و در رتبه دوازدهم دنیا، یک دانشگاه آسیایی دیده می شود. دانشگاه ملی سنگاپور که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد در حقیقت برترین دانشگاه آسیا هم به شمار می رود.

  به گزارش خبرنگار مهر، سنگاپور یکی از اقتصادهای برتر قاره آسیا به شمار می رود. این اقتصاد قدرتمند علاوه بر نیروی کار ارزان و اصلاحات فراوان، مرهون پایه های مستحکم تحقیقات و توسعه و آموزش های عالی در این کشور است. بنابراین چندان جای تعجبی ندارد که نام دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) در صدر دانشگاه های برتر آسیا  دیده شود. این موسسه آموزشی دولتی در سال ۱۹۰۵ میلادی تاسیس شده و از لحاظ تعداد دانشجو و رشته های تحصیلی ارائه شده خارق العاده است.

  درحال حاضر حدود ۳۸ هزار دانشجو از ۱۰۰ کشور در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

  همچنین به طور کلی این مرکز ۵۰۶۲ نیروی انسانی دارد که ۳۱۷۴ تن از آنان در کالج های بین المللی آن و در خارج سنگاپور فعالیت می کنند.

  ۸۲ درصد دانشجوی آن در مقطع کارشناسی و ۱۸ درصد در مقطع کارشناسی ارشد هستند. از این تعداد دانشجو حدود ۹۴۳۳ دانشجوی خارجی در دانشگاه تحصیل می کنند که ۵۳ درصد در مقطع کارشناسی و ۴۷ درصد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند.

  ۱۷ دانشکده در سه پردیس

  براساس آخرین آمار QS World University Rankings دانشگاه  NUS  دوازدهمین موسسه آموزشی برتر جهان در ۲۰۱۶ میلادی به حساب می آید.

  دانشکده های این دانشگاه در بخش های مختلف سنگاپور قرار دارند. در واقع ۱۷ دانشکده در سه پردیس کنت ریدج، بوکیت تیماه و اوترام قرار گرفته اند. در این دانشکده ها برنامه درسی گسترده ای تدریس می شود که شامل کلاس هایی برای چند رشته مختلف در چند دانشکده می شود.

  دریافت  همزمان دو مدرک کارشناسی

  سیستم آموزشی NUS شامل دو ترم است. همچنین شیوه تدریس آن برگرفته از سیستم انگلیسی است یعنی تدریس در گروه های کوچک و به صورت نیمه خصوصی انجام می شود.

   دانشجویان می توانند در ترم های اول و دوم کلاس های خود را منتقل کنند به عبارت دیگر در کلاس های مختلف از دانشکده های مختلف شرکت کنند.

  یکی دیگر از برنامه های جالب این موسسه آموزشی آن است که دانشجویان می توانند به طور همزمان در دو رشته مختلف مدرک کارشناسی دریافت کنند. مانند مدرک کارشناسی در هنر و علوم اجتماعی با مهندسی، هنر و علوم اجتماعی با حقوق، بازرگانی و مهندسی، بازرگانی و حقوق.

  همچنین علاوه بر شیوه تدریس جالب، در این دانشگاه برنامه هایی مانند تعویض دانشجو، دوره های کارآموزی در کالج های خارج از سنگاپور و همچنین برنامه های مشترک با برخی از دانشگاه های برتر دنیا وجود دارد. به این ترتیب برای دانشجویان به طور واقعی فرصت ها و چالش هایی فراهم می شود تا بتوانند ظرفیت و قابلیت های خود را تشخیص دهند.

  تدریس کارآفرینی

  یکی از نکات حائز اهمیت در این دانشگاه تدریس کارآفرینی است. NUS تلاش های خود را برای آموزش های کارآفرینی در دهه ۱۹۸۰ میلادی و با ایجاد مرکز مدیریت نوآوری و فناوری در سال ۱۹۸۸ آعاز کرد. این مرکز در سال ۲۰۰۱ میلادی به مرکز کارآفرینی NUS تغییر نام داد. فعالیت های این مرکز شامل چهار مرحله اینکوباتر تجاری، آموزش تجربی،   توسعه کارآفرینی و تحقیق کارآفرینی است.

  همچنین این دانشگاه که بیش از ۱۰۰ سال از قدمت آن می گذرد در بخش های تحقیقاتی بسیار قدرتمند است. تحقیقات مختلفی که در آن انجام می شود عبارتند از تحقیقات پزشکی و علوم زیستی، فیزیک، مهندسی، علوم و فناوری نانو، علوم مهندسی، فناورط اطلاعات.علاوه برآن در این دانشگاه تحقیقاتی درباره تصویربرداری زیستی، تولید بافت های مصنوعی و غیره انجام می شود.

  از امکانات جالب NUS کتابخانه های آن است. در این موسسه آموزشی هفت کتابخانه مرکزی، چینی، حقوق، هان سویی سن مموریال، پزشکی، موسیقی و علمی وجود دارند. همچنین این دانشگاه  یک کنسرواتور موسیقی دارد.


  تاریخ ارسال پست: شنبه 02 بهمن 1395 ساعت: 9:42
  برچسب ها : ,

  ۷۵ هزار دانشجو با کمبود خوابگاه مواجه هستند

  ۷۵ هزار دانشجو با کمبود خوابگاه مواجه هستند
  رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: ۷۵ هزار دانشجو با کمبود خوابگاه مواجه هستند؛ برای ساماندهی این دانشجویان به ۳۰۰ خوابگاه نیاز داریم.

  به گزارش خبرنگار مهر، مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در برنامه پانزدهمین مجمع عمومی اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی ایران گفت: یکی از مشکلات ما در صندوق رفاه دانشجویان، بحث وام شهریه است که این وام در ردیف تملک قرار گرفته و متأسفانه هر سال ما برای تخصیص این وام با مشکل مواجه هستیم.

  وی ادامه داد: سال ۹۳ این تخصیص صفر بود، سال گذشته نیز با پیگیری‌های وزیر علوم، تنها ۴۰ درصد این وام اختصاص یافت که ۳۷ میلیارد آن به وزارت علوم رسید؛ این در حالی است که ما سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیارد تومان وام شهریه ارائه دادیم که اکثر آن از درآمدهای اختصاصی بود.

  رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: سال گذشته در نیمسال اول چهار میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان و نیمسال دوم پنج میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان وام شهریه به مؤسسات غیرانتفاعی ارائه دادیم که امسال در نیمسال اول چهار میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان وام شهریه به دانشگاه‌های غیرانتفاعی ارائه دادیم و امیدواریم که در نیمسال دوم آن را افزایش دهیم.

  وی در ادامه به بحث یارانه تغذیه اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان به دانشگاه‌های غیرانتفاعی یارانه تغذیه اختصاص دادیم که امسال به ۱۴ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان رسیده است و امیدواریم در ترم آینده آن را افزایش دهیم.

  یزدان‌مهر در ادامه به ساماندهی خوابگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ساماندهی خوابگاه‌های غیردولتی انجام شده است و در همه استان‌ها با همکاری دانشگاه‌ها بر آنها نظارت می‌شود. نماینده صندوق رفاه حضور دارد و همچنین با همکاری سازمان مدیریت از سال آینده تسهیلات ارزان قیمت به دانشگاه‌ها و بخش خصوصی که بخواهند خوابگاه ایجاد کنند، ارائه می‌شود؛ بدین‌صورت که ۲۵ میلیارد تومان دولت و ۴۰ میلیارد تومان صندوق رفاه به عنوان سود بانکی در اختیار دانشگاه و بخش خصوصی قرار می‌دهد.

  رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در ادامه به کمبود فضای خوابگاهی اشاره و تصریح کرد: ۷۵ هزار دانشجو با کمبود خوابگاه مواجه هستند و برای آن به ۳۰۰ خوابگاه نیاز داریم تا دانشجویان خوابگاهی را ساماندهی کنیم و این در بودجه سال ۹۶ دیده شده است.

  وی درباره تضامین وام‌های دانشجویی نیز گفت: از سال ۵۳ تاکنون ۴۴۰ میلیارد تومان مطالبات سنواتی انباشته شده است و اگر به بحث تضامین به صورت جدی ورود پیدا نکنیم، این مطالبات بیشتر می‌شود و ما هم درصدد هستیم تا هم این وام پرداخت شود و هم برای دریافت وام دچار مشکل نشویم.


  تاریخ ارسال پست: شنبه 02 بهمن 1395 ساعت: 9:34
  برچسب ها : ,

  ليست صفحات

  تعداد صفحات : 66