Code Centerآغاز فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از 10مرداد

تبلیغات

  موضوعات

  امکانات جانبی

   × بستن تبلیغات

  اخرین مطالب

  ورود کاربران

  عضويت سريع

   نام کاربری :
   رمز عبور :
   تکرار رمز :
   ایمیل :
   نام اصلی :
   کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

  پربازدید

  فرادرس

  پست ثابت تبلیغاتی فرادرس

  آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

  آغاز فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از 10مرداد

  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: براساس نتایج آزمون سراسری 94 که هفته گذشته توسط سازمان سنجش اعلام شد، انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ساعت 14 روز شنبه 10 مردادماه آغاز می شود.


  به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علوی فاضل در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با تأکید بر اینکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی براساس نتایج آزمون سراسری 94 است، گفت: فرایند انتخاب رشته دانشگاه از 10 مرداد آغاز شده و تا آخر وقت روز سه شنبه 20 مردادماه ادامه دارد. هر داوطلب لازم است براساس نمره به دست آمده در آزمون سراسری با مراجعه به سایت www.azmoon.org براساس علاقه مندی و نمره ای که کسب کرده، نسبت به انتخاب رشته اقدام نماید.


  وی با بیان اینکه هر داوطلب می تواند علاوه بر انتخاب رشته در گروه آزمایشی اصلی در گروه های آزمایشی زبان های خارجی و هنر نیز انتخاب رشته نماید، افزود: داوطلبان می توانند در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی پیوسته و دکترای حرفه ای شامل چهار رشته پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و دکترای غیرپزشکی دامپزشکی انتخاب رشته کنند.


  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه همه داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند رشته های دانشگاه آزاد را نیز انتخاب کنند، گفت: همه 795هزار و 991 داوطلب این امکان را دارند که نسبت به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند.


  علوی فاضل از انتخاب ویرایش انتخاب رشته داوطلبان خبر داد و اظهار کرد: امکان ویرایش اطلاعات تا پایان مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان فراهم است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه www.azmoon.org بدون واریز وجه نسبت به ویرایش اولویت ها و رشته هایی که انتخاب کرده اند اقدام نمایند.


  وی با اشاره به سهمیه بسیج فعال توضیح داد: یکی از ویژگی های دانشگاه آزاد اسلامی برقراری سهمیه برای بسیج فعال است. افراد واجد شرایط لازم است برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی به سایت www.azmoon.org مراجعه کنند و سهمیه بسیج فعال را انتخاب نمایند.


  ظرفیت 51 هزارنفری انتخاب رشته با آزمون

  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش در انتخاب رشته با آزمون در 430 رشته محل حدود 51 هزار نفر است، افزود: بیشترین رقابت در رشته های علوم پزشکی بوده که حدود 1500 نفر در دکترای حرفه ای پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی ظرفیت پذیرش وجود دارد.


  علوی فاضل با اشاره به پردیس های خودگردان توضیح داد: در سال جاری برخی رشته محل های مقطع دکترای حرفه ای پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی دارای ظرفیت مازاد تحت عنوان پردیس های خودگردان هستند. مجوز این فعالیت از وزارت بهداشت به دانشگاه آزاد داده شده است و شهریه آن مطابق مصوبه وزارت بهداشت مطابق پردیس های خودگردان دانشگاه دولتی است. داوطلبان توجه داشته باشند ظرفیت پذیرش این پردیس ها محدود و بین 100 تا 120 نفر است. همچنین این پردیس ها دارای کد رشته جدا از رشته اصلی هستند. شهریه این پردیس ها در دفترچه اعلام شده است.


  اعلام نتایج آزمون دکترای تخصصی در نیمه دوم شهریورماه

  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به آزمون دکترای تخصصی اظهار کرد: این آزمون در تاریخ 10 بهمن 93 برگزار شد و بیش از 111 هزار نفر در 215 رشته گرایش دکترای تخصصی شرکت کردند.


  علوی فاضل ادامه داد: اسامی چند برابر ظرفیت پذیرفتگان برای شرکت در مصاحبه از 23 خردادماه اعلام شد و تا امروز از 215 رشته زمان بندی مصاحبه 209 رشته اعلام شده و مصاحبه ها در حال انجام است. همچنین مصاحبه 137 رشته از 209 رشته به پایان رسیده است.


  وی با بیان اینکه فرایند مصاحبه تا پایان مردادماه به پایان می رسد گفت: نتیجه نهایی در نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود. ظرفیت پذیرش دکترای تخصصی حدود 12 هزار نفر است.


  اعلام نتایج دکترای تخصصی پژوهش محور در نیمه دوم شهریورماه

  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ثبت نام دکترای تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار در سال 93 براساس مقررات وزارت علوم و با اخذ مجوز انجام شد، گفت: ثبت نام در آذر 93 به پایان رسید و داوطلبان به شرط معدل بالای 18 در رشته های انسانی و بالای 17 در سایر گروه ها و دارا بودن نمره پایان نامه بالا 18 حائز شرایط تشخیص داده شده و دعوت به مصاحبه شدند.


  علوی فاضل با تأکید بر اینکه ماهیت دکترای تخصصی پژوهش محور رفع نیاز صنعت، خدمات، اجرای طرح های نظارت شده و... است، اظهار کرد: به همین دلیل فرایند مصاحبه طولانی تر است. از مجموع 179 رشته که پذیرش شده مصاحبه 169 رشته به پایان رسیده و مابقی تا پایان مردادماه انجام می شود. امیدواریم نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور اعلام گردد.


  اعلام نتایج کارشناسی ارشد 94 در نیمه دوم شهریورماه

  وی در ادامه با اشاره به آزمون کارشناسی ارشد سال 94 گفت: این آزمون از تاریخ 7 تا 9 خردادماه برگزار شد و 560 هزار نفر در آن شرکت کردند و پذیرفته شدگان در 125 مجموعه امتحانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.


  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرایند تصحیح اولیه اوراق گفت: فرایند تصحیح اولیه اوراق آزمون انجام شده است و حدود 195 هزار نفر در این مقطع برای سال تحصیلی 94-95 پذیرفته خواهند شد. ظرفیت پذیرش نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشته و نتایج در نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود.


  اعلام نتایج آزمون کارشناسی ناپیوسته در هفته آخر شهریورماه

  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آزمون کارشناسی ناپیوسته 94 گفت: این آزمون به شکل متمرکز و توسط سازمان سنجش برگزار می شود و داوطلبانی متقاضی باید حتما در این آزمون شرکت کنند. ظرفیت پذیرش در رشته محل های با آزمون که 21 رشته در علوم پزشکی است، حدود 500 نفر بوده و نتایج در هفته آخر شهریورماه اعلام می شود.


  نحوه پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف

  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در مورد نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجو در این دانشگاه توضیح داد: پذیرش بدون آزمون در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به این صورت است که در طول سال سایت ثبت نام باز بوده و هر فرد علاقه مند می تواند نسبت به ثبت نام اقدام نماید. 97.3 رشته های دانشگاه آزاد بدون آزمون بوده و داوطلبان در هر زمان می توانند به سامانه مراجعه کرده و رشته محل ها را انتخاب کنند، سپس بعد از انتخاب و ثبت نام به واحد دانشگاه که سند پذیرش آن ها صادر شده مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.


  علوی فاضل در مورد ارزش مدرک این داوطلبان گفت: باید داوطلبان توجه کنند هیچ تفاوتی بین ارزش مدارک دانشجویان با آزمون یا بدون آزمون در کشور وجود ندارد.


  وی در مورد مقطع دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد نیز توضیح داد: برای پذیرش دانشجویان از آیین نامه فارغ التحصیلان ممتاز و نخبگان استفاده می شود و دانشجویانی که معدل بالای 17 یا 18 دارند لازم است در آذرماه هر سال به سامانه آزمون وارد شده و در بخش ثبت نام آزمون اعلام کنند واجد شرایط پذیرش بدون آزمون از طریق فارغ التحصیلان ممتاز و نخبگان هستند.


  وی ادامه داد: در دوره دکترای تخصصی داوطلبان باید امتیاز را از نمره پایان نامه، معدل کارشناسی ارشد، مقالات و تولیدات علمی کسب کنند. مطابق با ظرفیت پذیرش ممتازان که 20 درصد ظرفیت در هر رشته محل است در مصاحبه کنند.


  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: پذیرش دانشجوی بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط متعلق به فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی است اما در دکترای تخصصی افراد چه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشند چه نباشند می توانند در پذیرش بدون آزمون ثبت نام کنند. همچنین در پذیرش بدون آزمون در مقطع دکترای تخصصی داوطلبان لازم است رشته هم نام و متجانس با رشته کارشناسی ارشد خود را انتخاب نمایند.


  وی در مورد ظرفیت پذیرش نیز اظهار کرد: در مقطع دکترا و سایر مقاطع ظرفیت مشابه سال های گذشته است و ظرفیت ها تقریبا مشابه سال گذشته است.


  افزایش 15 درصدی شهریه ثابت و متغیر برای ورودی های جدید

  معاون سنجش پذیرش دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به بحث شهریه این دانشگاه اظهار کرد: یکی از مزیت های دانشگاه آزاد این است که فرایند واریز شهریه کاملا شفاف است. شهریه ثابت دانشجویان فعلی در مهر 94 افزایش پیدا نخواهد کرد اما شهریه متغیر این دانشجویان 15 درصد افزایش خواهد داشت. همچنین شهریه ثابت و متغیر ورودی های جدید در مهر 94، 15 درصد افزایش پیدا می کند.


  علوی فاضل در پایان گفت: البته افزایش شهریه دانشگاه آزاد تا سقف 25 درصد مجاز اعلام شده اما طبق مصوبه هیأت امنا شهریه فقط 15 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.


  تاریخ ارسال پست: چهارشنبه 07 مرداد 1394 ساعت: 18:42

  مطالب مرتبط

  بخش نظرات این مطلب


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی