تبلیغات

موضوعات

آرشیو

امکانات جانبی

  × بستن تبلیغات

ورود کاربران

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

پربازدید

اخرین مطالب سایت


اخرین مطالب سایت


عوامل موفقیت در کنکور سراسری

برای موفقیت در کنکور از افکار منفی دوری کنید

تکميل ظرفيت فني و حرفه‌اي و نکات مهم

شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد

امکان ثبت نام با تاخیر پذیرفته شدگان ارشد و دکتری 95 دانشگاه آزاد فراهم شد

جزوه جامع زیست جانوری

جزوه هندسه تحلیلی فصل بردار

جمع بندی فصل یک دروس اختصاصی سال دهم

برگزاری آزمون‌های استخدامی در 21 آبان ماه/ اطلاعیه مربوطه 10‌ آبان منتشر می‌شود

مصاحبه با دانشجوی دندان پزشکی که سه بار در کنکور شرکت کرد

جزوه نکات طلایی سقوط آزاد

آزمون تشریحی دوره مدرسه با آزمون تستی کنکور متناقض است

ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته فردا آغاز می‌شود

آمار ثبت نام کنندگان در آزمون های استخدامی

دانلود رایگان آزمون گزینه دو 30مهر95

جزوه آمار و مدل سازی

چرا کنکور حذف نمی شود؟

جزئیات مصاحبه و آزمون علمی برای رشته های نیمه متمرکز کنکور ۹۵

انتقاد موسسات غیرانتفاعی از سطح بندی/ نباید برخی از دانشگاهها به حال خود رها شوند

آنچه باید درباره رشته‌های نیمه متمرکز بدانید/ امکان بازگشت به رشته‌های متمرکز میسر نیست

ضرر 800 میلیارد تومانی وزارت علوم به دانشگاه آزاد

کیفیت در مطالعه کنکوری ها و راهکار های ارتقای آن

فهرست اسامی معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری اعلام شد

جزئیات ثبت نام رشته تحصیلی نیمه متمرکز علوم ورزشی

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت‌های دانشگاه آزاد منتشر شد

جزوه زیست سوم فصل ماده ژنتیک و میتوز و میوز

جزوه جامع فیزیک دوم فصل گرما و قانون گازها

معلمان با کیفیت طراحی سوال آشنا نیستند/سازمان سنجش از مخالفان سرسخت حذف کنکور است

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

وضعیت نامشخص فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت با صدور نامه‌ای به هاشمی رئیس این دانشگاه درباره عدم به‌کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت از جانب وزارت نفت ، نکاتی را مطرح و تاکید کردند: مشخص نبودن وضعیت فارغ التحصیلان وپاسخگو نبودن مسئولین در خصوص حقوق تضییع شده، می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از مسائل شود.


در بخشی از این نامه آمده است: همانطور که مستحضرید دانشگاه صنعت نفت با سابقه درخشان در پرورش نیروهای متخصص و مدیران عالی وزارت نفت، در طی یک سال اخیر با مسئله جدی عدم به‌کارگیری فارغ التحصیلان از جانب وزارت نفت یا به بیان بهتر؛ زیر سؤال رفتن موجودیت خود روبرو شده است، که قطعاً می‌توان بخشی از این مشکل را متوجه عملکرد و سیاست‌های اشتباه مسئولین دانشگاه و بی‌توجهی نسبت به آن دانست. بسیج دانشجویی پس از ابلاغ آیین نامه نظام‌ اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت (توسط وزارت نفت در دی‌ماه سال گذشته)، ضمن اعلام هشدار نسبت به تضییع حقوق دانشجویان، سیاست دانشگاه در مواجهه با این آیین نامه را نادرست دانسته و بیان نمود که انکار اصل موضوع، ممکن است زمان وقوع بحران را به تعویق بیندازد، اما اصل بحران را گسترده‌تر خواهد کرد. متأسفانه مسئولین دانشگاه در پاسخ به مطالبه دانشجویان با رد این موضوع در محافل عمومی و تنزیل واقعیت به شایعه‌ ساخته شده توسط عوامل خارجی، به ارائه نامه‌هایی از جانب وزارت نفت اکتفا کردند که هم‌اکنون غیر قابل استناد بودن آن‌ها به علت عدم صدور از جانب مراجع تصمیم‌گیر وزارت بر همگان آشکار است.


این نامه‌ می‌افزاید: عدم صدور کد مجوز استخدام از اسفندماه سال گذشته و هم‌چنین نامه اخیر وزیر نفت خطاب به دستگاه‌های تابعه وزارت در تاریخ 19 خرداد 94، مبنی بر ممنوعیت هر گونه استخدام، نادرست بودن پاسخ‌های شما به مطالبات دانشجویان را نمایان می‌سازد. نامه‌های صادر شده توسط معاونت منابع انسانی دستگاه‌های تابعه وزارت با موضوع منع استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه نفت نیز به وضوح تضییع حقوق دانشجویان را نشان می‌دهد. بسیج دانشجویی بر این باور است که تصمیم‌های ناگهانی از جانب وزارت نفت از یک سو و انکار موضوع از جانب مسئولین دانشگاه از سوی دیگر، باعث تعمیق بحران گردیده است. لازم به ذکر است قبل از بحرانی شدن این موضوع، پیگیری حقوق دانشجویان و پاسخ‌گویی به مطالبه‌ آن‌ها بارها از جنابعالی درخواست گردیده است.


دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در ادامه با اشاره به این مطلب که طرح مجدد اولویت استخدام دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در دفترچه انتخاب رشته سال جاری (94) و در مقابل عدم ذکر این مسأله در سایت رسمی دانشگاه نوعی فرار از پاسخگویی و تضاد در مواضع مسئولین دانشگاه را نمایان می‌سازد، اعلام کردند: بر همگان روشن است که دانشگاه صنعت نفت همواره با داشتن دانشجویانی با رتبه‌های عالی کنکور سراسری ، در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی خوش درخشیده است؛ درصورتی‌که با شرایط جدید، اعتماد و رغبت داوطلبان ممتاز کنکور سراسری نسبت به دانشگاه کاهش یافته و تحصیل در دانشکده‌هایی دور افتاده با بدترین شرایط آب و هوایی مورد پذیرش نخواهد بود.لذا قابل پیش‌بینی است که در آینده‌ای نزدیک وجود دانشگاه صنعت نفت برای وزارت نفت توجیهی نخواهد داشت و قطعاً اعضای هیئت علمی نیز از این موضوع متأثر خواهند شد. آیا شایسته است که با وعده‌های واهی، در جهت حفظ جایگاه علمی دانشگاه به جذب دانشجویان ممتاز اقدام گردد؛ درحالی‌که وقایع و مستندات، ممنوعیت استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه نفت را تأیید می‌کند؟ به نظر می‌رسد هدف از چنین رفتاری، تنها حفظ منافع افرادی معدود است و حقوق دانشجویان اهمیتی ندارد.


نامه مذکور می‌افزاید: مشخص نبودن وضعیت فارغ التحصیلان و آینده دانشجویان فعلی دانشگاه و هم‌چنین پاسخگو نبودن مسئولین در خصوص حقوق تضییع شده، می‌تواند زمینه‌ساز واکنش‌ها از جانب دانشجویان گردد. شایسته است ضمن اطلاع رسانی مناسب به دانشجویان، در اسرع وقت برای احقاق حقوق آن‌ها همت گماشته و در جهت بازگشت فرآیند جذب دانشجویان دانشگاه نفت به روال عادی تلاش نمایید.این نکته بدیهی است که مسئولین هر دانشگاهی با توجه به وظایف محوله باید در پیگیری و پاسخگویی نسبت به مسائل مربوط به دانشگاه متعهد باشند و اگر توانایی انجام تعهدات و وظایف خود را ندارند، ماندن در چنین جایگاهی چه معنی خواهد داشت.در پایان نامه دانشجویان دانشگاه صنعت نفت تاکید شده است: بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت اعلام می‌دارد در صورت مشاهده کوتاهی مسئولین دانشگاه در پیگیری موضوع و فرافکنی در این خصوص، مطالبه در چارچوب قانون را حق دانشجویان می‌داند. ضمناً بسیج دانشجویی در صورت نیاز، از کمک در جهت حل مشکل ایجاد شده دریغ نکرده و بر اساس وظیفه شرعی و اخلاقی خود، در دفاع از حقوق دانشجویان قاطعانه ورود خواهد داشت.


تاریخ ارسال پست: یکشنبه 11 مرداد 1394 ساعت: 21:13

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی