تبلیغات

موضوعات

آرشیو

امکانات جانبی

  × بستن تبلیغات

ورود کاربران

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

پربازدید

اخرین مطالب سایت


اخرین مطالب سایت


جزوه جامع زیست جانوری

جزوه هندسه تحلیلی فصل بردار

جمع بندی فصل یک دروس اختصاصی سال دهم

برگزاری آزمون‌های استخدامی در 21 آبان ماه/ اطلاعیه مربوطه 10‌ آبان منتشر می‌شود

مصاحبه با دانشجوی دندان پزشکی که سه بار در کنکور شرکت کرد

جزوه نکات طلایی سقوط آزاد

آزمون تشریحی دوره مدرسه با آزمون تستی کنکور متناقض است

ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته فردا آغاز می‌شود

آمار ثبت نام کنندگان در آزمون های استخدامی

دانلود رایگان آزمون گزینه دو 30مهر95

جزوه آمار و مدل سازی

چرا کنکور حذف نمی شود؟

جزئیات مصاحبه و آزمون علمی برای رشته های نیمه متمرکز کنکور ۹۵

انتقاد موسسات غیرانتفاعی از سطح بندی/ نباید برخی از دانشگاهها به حال خود رها شوند

آنچه باید درباره رشته‌های نیمه متمرکز بدانید/ امکان بازگشت به رشته‌های متمرکز میسر نیست

ضرر 800 میلیارد تومانی وزارت علوم به دانشگاه آزاد

کیفیت در مطالعه کنکوری ها و راهکار های ارتقای آن

فهرست اسامی معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری اعلام شد

جزئیات ثبت نام رشته تحصیلی نیمه متمرکز علوم ورزشی

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت‌های دانشگاه آزاد منتشر شد

جزوه زیست سوم فصل ماده ژنتیک و میتوز و میوز

جزوه جامع فیزیک دوم فصل گرما و قانون گازها

معلمان با کیفیت طراحی سوال آشنا نیستند/سازمان سنجش از مخالفان سرسخت حذف کنکور است

هزینه فوق برنامه و کلاس کنکور دبیرستان‌های دولتی چقدر است؟

زمان اعلام اسامی معرفی شدگان رشته های نیمه متمرکز آزمون سراسری ۹۵

نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام شد

فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان رشته مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای اعلام شد

در مطالعه کنکور تا کجا پيش رفته‌ايد؟

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

بیمارستان‌های آموزشی تجهیز می شوند/ ارتقاء آموزش خدمات سرپایی

معاونت های آموزشی و درمان وزارت بهداشت تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور ارتقاء ارائه خدمات و فعالیت های آموزشی در اورژانس، تجهیز بیمارستان های آموزشی و ارتقا آموزش خدمات سرپایی امضا کردند.

ارتقاء ارائه خدمات و فعالیت های آموزشی در اورژانس


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به بندهای این تقاهم نامه یادآور شد: دسترسی به پزشک متخصص در كلیه ساعات شبانه‌روز در بیمارستانها یكی از مهمترین زمینه‌های ارتقای كیفیت خدمات بیمارستانی و جلب رضایتمندی بیماران است.


وی گفت: در این بین بیمارستان­های آموزشی از شرایط خاصی برخوردار بوده و مشارکت مستقیم دانشجویان خصوصا دستیاران و دانشجویان پزشكی سالهای آخر در فرآیند تشخیص و درمان تحت نظارت پزشکان متخصص بسیار ضروری است.


لاریجانی اظهار داشت: برنامه تربیت متخصص طب اورژانس در دانشگاههای علوم پزشکی کشور و همچنین حضور دستیاران فوق تخصصی در بیمارستان­های آموزشی ایجاب می کرد تا برنامه ­ای روشن جهت نحوه حضور این متخصصین در بیمارستان­های آموزشی و مشارکت در امر آموزش تدوین شود.


وی افزود: طی تفاهم نامه مشترکی که در زمینه مقیمی پزشکان و اورژانس با معاونت درمان منعقد شد تا این موضوع سامان یابد. 


معاون آموزشی وزارت بهداشت از کلیه روسای دانشگاهها خواست مفاد این تفاهم نامه را در بیمارستان­های آموزشی اجرا و نتیجه اقدامات انجام شده در این زمینه را به معاونت­های آموزشی و درمان اعلام کنند.


وی افزود: دستورالعملهای مربوط به پزشك مقیم، به تناسب نوع و شرایطی که در تفاهم نامه منعقد شده تدوین و متعاقبا جهت اجرا به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور ابلاغ خواهد شد.


بستر ارتقاء آموزش علوم پزشکی و ارائه خدمات سرپایی فراهم می شود


لاریجانی در ادامه از ارتقای كلینیک های ویژه به منظور توسعه آموزش های سرپایی خبر داد و گفت: ارتقاء کیفیت خدمات سرپایی و اعتلای آموزش در این بخش یكی از مهمترین دغدغه‌های موجود در همه دانشگاهها و نظام های ارائه خدمات سلامت جهان است.


وی گفت: گسترش كلینیكهای ویژه و ایجاد ارتباطات سازمانی و آموزشی آنها با بیمارستانهای آموزشی و دانشكده‌های پزشكی، الگوی موفقی برای ارتقای آموزشهای سرپایی بوده و می­تواند ضمن ایجاد بستر مناسب برای ارتقای كیفیت خدمات درمانی، نقش مهمی در ارتقای آموزش پزشكی نیز ایفا کند. 


معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: باتوجه به اهمیت این كلینیک ها، بندی از تفاهم‌نامه همكاری میان معاونت آموزشی و معاونت درمان به این موضوع اختصاص یافت. 


وی اظهار داشت: از دانشگاههای علوم پزشکی کشور انتظار می رود با نگاه ویژه به این موضوع بسترهای موجود جهت اجرایی سازی این تفاهم­نامه در دانشگاهها را فراهم آورده و گزارش اقدامات صورت گرفته را به این دو معاونت اعلام کنند. 


لاریجانی با بیان اینکه نتایج واصله از دانشگاهها در کمیته مشترک آموزش و درمان وزارت بهداشت بررسی می شود یادآور شد: الزامات اجرایی سازی تفاهم نامه به فراخور امکانات هر دانشگاه/ دانشکده متعاقبا ابلاغ خواهد شد.


بیمارستانهای جامع زنان با رویکرد توسعه آموزش علوم پزشکی راه اندازی خواهند شد


معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به بخش دیگری از این تفاهم نامه، از گسترش بیمارستانهای جامع زنان در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: گسترش دسترسی به خدمات با كیفیت بهداشتی و درمانی به اقشار و سطوح مختلف جامعه از جمله زنان یکی از مهمترین وظایف متولیان نظام سلامت است.


لاریجانی با اشاره به پیشینه غنی فرهنگی و دینی کشور و لزوم توجه به ملاحظات خاص در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زنان، گسترش بیمارستانهای جامع زنان را بستری مناسب برای ارائه خدمات به این قشر و زمینه ساز آموزش‌های بالینی عنوان کرد.


وی گفت: در بندی از تفاهم نامه مشترک با معاونت درمان به این موضوع پرداخته شده و در این راستا بیمارستان­های جامع زنان موجود و یا ظرفیت­ها و امکانات مورد نیاز دانشگاهها علوم پزشکی کشور برای راه اندازی این بیمارستان ها رصد خواهد شد.


معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دستورالعمل گسترش بیمارستان­های آموزشی جامع زنان و نحوه ارائه خدمات درمانی و آموزشی در این بیمارستان­ها در کمیته مشترک دو معاونت تدوین و جهت اجرا به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی ابلاغ خواهد شد.


تجهیزات بیمارستان های آموزشی کشور ساماندهی می شود


لاریجانی از ساماندهی تجهیزات بیمارستان های آموزشی کشور در راستای تفاهم نامه مشترک میان معاونت های آموزشی و درمان وزارت بهداشت خبر داد. 


وی با اشاره به توسعه دانش مهندسی پزشکی و تاثیر آن بر فرآیندهای تشخیصی و درمانی، دسترسی مراكز درمانی به تجهیزات پیشرفته و مناسب را یکی از عوامل ارتقای كیفیت خدمات تشخیصی و درمانی و در نهایت افزایش رضایتمندی بیماران عنوان کرد.


معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: بیمارستانهای آموزشی مراكزی هستند که در آنها فرآیند خدمت بالینی به بیماران همزمان با آموزش و تحقیق شکل می گیرد و الزامی است که بخشهای تربیت کننده دانشجو خصوصا دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و تکمیلی تخصصی از حداقل های تجهیزات برخوردار باشند. 


وی افزود: در همین راستا باید نسبت به تجهیز بخشهای مرجع به جدیدترین تکنولوژی های پزشکی روز دنیا جهت آموزش، تحقیق و ارئه خدمت توامان اقدام شود. 


معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت با توجه به ماهیت تحول پذیر تکنولوژی‌های مورد استفاده در تجهیزات پزشکی لازم است تا دوره های بازآموزی مداوم در خصوص نحوه و الزام بکار گیری این تجهیزات برای اساتید برگزار شود و دستیاران نیز در طول دوره آموزش تخصصی و فوق تخصصی آموزش های لازم را در این زمینه دریافت کنند. 


لاریجانی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه مشترک مابین معاونت های آموزشی و درمان در زمینه تجهیز بخش های آموزشی خبر داد و گفت جهت اجرایی سازی مفاد این تفاهم نامه به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ خواهد شد.


تاریخ ارسال پست: پنجشنبه 29 مرداد 1394 ساعت: 20:55

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی