تبلیغات

موضوعات

آرشیو

امکانات جانبی

  × بستن تبلیغات

ورود کاربران

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

پربازدید

اخرین مطالب سایت


اخرین مطالب سایت


عوامل موفقیت در کنکور سراسری

برای موفقیت در کنکور از افکار منفی دوری کنید

تکميل ظرفيت فني و حرفه‌اي و نکات مهم

شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد

امکان ثبت نام با تاخیر پذیرفته شدگان ارشد و دکتری 95 دانشگاه آزاد فراهم شد

جزوه جامع زیست جانوری

جزوه هندسه تحلیلی فصل بردار

جمع بندی فصل یک دروس اختصاصی سال دهم

برگزاری آزمون‌های استخدامی در 21 آبان ماه/ اطلاعیه مربوطه 10‌ آبان منتشر می‌شود

مصاحبه با دانشجوی دندان پزشکی که سه بار در کنکور شرکت کرد

جزوه نکات طلایی سقوط آزاد

آزمون تشریحی دوره مدرسه با آزمون تستی کنکور متناقض است

ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته فردا آغاز می‌شود

آمار ثبت نام کنندگان در آزمون های استخدامی

دانلود رایگان آزمون گزینه دو 30مهر95

جزوه آمار و مدل سازی

چرا کنکور حذف نمی شود؟

جزئیات مصاحبه و آزمون علمی برای رشته های نیمه متمرکز کنکور ۹۵

انتقاد موسسات غیرانتفاعی از سطح بندی/ نباید برخی از دانشگاهها به حال خود رها شوند

آنچه باید درباره رشته‌های نیمه متمرکز بدانید/ امکان بازگشت به رشته‌های متمرکز میسر نیست

ضرر 800 میلیارد تومانی وزارت علوم به دانشگاه آزاد

کیفیت در مطالعه کنکوری ها و راهکار های ارتقای آن

فهرست اسامی معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری اعلام شد

جزئیات ثبت نام رشته تحصیلی نیمه متمرکز علوم ورزشی

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت‌های دانشگاه آزاد منتشر شد

جزوه زیست سوم فصل ماده ژنتیک و میتوز و میوز

جزوه جامع فیزیک دوم فصل گرما و قانون گازها

معلمان با کیفیت طراحی سوال آشنا نیستند/سازمان سنجش از مخالفان سرسخت حذف کنکور است

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

تبعات فرهنگی خصوصی سازی خدمات دانشجویی/ اجرای سند دانشگاه اسلامی

معاون وزیر بهداشت گفت: موضوع خصوصی سازی خدمات دانشجویی به عنوان یک تصمیم اقتصادی ضایعات فرهنگی بسیاری داشته است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدرضا داوودآبادی فراهانی در نشست خبری تشریح عملکرد معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به مناسبت هفته دولت، افزود: دو موضوع در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی در دستور کار بوده است که مهمترین آن تامین معیشت دانشجویان است. در حال حاضر در چهار حوزه اسکان، تغذیه، مشاوره روان و تربیت بدنی تدابیری اندیشیدیم. به این سمت حرکت کردیم که مشکلات را کمتر کنیم و وضعیت را ارتقاء ببخشیم.

وی افزود: ما دو پیشنهاد برای احکام برنامه ششم توسعه که توسط دولت در حال تهیه است ارائه داده ایم. این دو پیشنهاد یکی در حوزه دانشجویی و یکی در حوزه فرهنگی است. متاسفانه برنامه پنجم توسعه برای معیشت دانشجویان یک حکم مبهم داشت که مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: در برنامه پنجم حکمی وجود داشت که اذعان داشت سالانه ۲۰ درصد خدمات دانشجویی خصوصی سازی شود که مشخص نبود فقط اداره اش هم باید خصوصی باشد یا نه. اما این تصمیم اقتصادی ضایعات فرهنگی بسیاری داشته و به تبعات فرهنگی آن توجهی نشده بود.

وی افزود: از سوی دیگر احداث و نگهداری خوابگاه بودجه لازم دارد که متاسفانه یک ریال برای آن بودجه دیده نشده است. پیشنهاد ما این است که دانشجویی که از خدمات استفاده می کند هزینه آن را پس از پایان فارغ التحصیلی به نرخ روز یا به صورت نقدی یا به صورت خدمات بازپرداخت کند.

فراهانی تاکید کرد: نکته این است دانشجویان علوم پزشکی پس از پایان تحصیل در عرصه سلامت خدمات ارائه می دهند و با توجه به تفاوت ماهیت این رشته ها امکان بازپرداخت آن برای رشته های علوم پزشکی به این شیوه وجود دارد.

وی گفت: متاسفانه در حال حاضر ما خدمات کافی به دانشجویان نمی دهیم و پولی هم که بابت این خدمات دریافت می کنیم ۷ سال بعد از ارائه خدمات است که با سود ۴ درصدی آن را پس می گیریم در واقع پول ارزش واقعی خودش را از دست خواهد داد. ضمن اینکه پیشنهادی که می دهیم به نفع دانشجویانی است که قرار است از آن خدمات استفاده کنند.

معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به آماری از تعداد مستنفکین صندوق رفاه و افرادی که در سیستم خدمات حضور ندارند گفت: ۲۵ درصد از دانشجویانی که از پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده اند معلوم نیست که کجا هستند. یعنی یا نرفته اند شماره نظام پزشکی دریافت کنند که خدمت ارائه دهند و یا به خارج از کشور رفته اند. تعداد مستنفکین ۲ تا ۳ درصد است چون مجبور هستند برای ارائه خدمات حتما مدرک دریافت کنند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر یک ریال هزینه برای نگهداری خوابگاه در وزارت بهداشت ردیف بودجه وجود ندارد. در حالی که دانشگاه هایی مانند هاروارد و آکسفورد خوابگاه هایی با قدمت ۳۰۰ و ۲۰۰ سال دارند ما متاسفانه در کشورمان به موضوع نگهداری بی توجه هستیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به موضوع معیشت دانشجویان در زمینه تغذیه گفت: در حال حاضر ژتون ۸۰۰ تومانی دانشجویان برای دانشگاه ها ۸ هزار تومان هزینه دارد اما این سطح هم راضی کننده نیست . بنابراین تصمیم این است که ابتدا بتوانیم که سطح خدمات را بالا ببریم.

وی افزود: به عنوان نمونه در خوابگاه نیز سطح خدمات پایین است و اینکه ۶ نفر در یک اتاق ۱۴ متری اسکان یابند اصلا مطلوب نیست. بنابراین باید شرایطی فراهم شود که وضع دانشجویان بهبود یابد. ضمن اینکه دانشجویان علوم پزشکی دوران تحصیلی طولانی تری دارند و وضعیت بهتر آنها را برای ارائه خدمات بهتر آماده می کند.

فراهانی یادآور شد: ۲۰ خوابگاه استاندارد با ظرفیت ۱۰۰ هزار تخت خوابگاهی در برنامه خود داریم که برای تکمیل این تعداد ۳ هزار میلیارد تومان هزینه نیاز است. در حال حاضر فاز اول این خوابگاه های استاندارد آماده شده است که هزینه آن یک سوم از سوی وزارت بهداشت، یک سوم از سوی دانشگاه و یک سوم از سوی سایر بخش ها از جمله خیرین و استانداری ها تامین می شود.

وی افزود: خیرین هم باید به سوی خوابگاه ترغیب شوند که این کار را با فیلم مستندی که در حال تهیه آن هستیم، انجام می شود.

معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزارت بهداشت درباره پیشنهاد دیگری که از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی برای احکام برنامه ششم توسعه داده شده، گفت: پیشنهاد داده ایم دولت موظف شود که سالیانه منابع لازم را برای حوزه فرهنگ بر اساس سند دانشگاه اسلامی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری تامین کند.

وی افزود: این پیشنهاد در این راستا داده شده است که سند دانشگاه اسلامی دو سال است ابلاغ شده است و هنوز زمینه اجرایی پیدا نکرده است. ضمن آنکه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه برنامه های فرهنگی است و بودجه ناچیز ما تنها ۴ میلیارد تومان است.

فراهانی با اشاره به جشنواره فرهنگی و المپیاد ورزشی دانشجویان خاطرنشان کرد: جشنواره فرهنگی به دلیل بازنگری ها با چند ماه تاخیر برگزار خواهد شد. المپیاد ورزشی نیز یک سال در میان برای دانشجویان دختر و پسر برگزار می شود که در سال هایی که المپیاد نیست قهرمانی کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: ورزش خوابگاهی و ورزش همگانی نیز توسعه می یابد تا زمینه ورزش برای همه افراد در دانشگاه ها فراهم شود.

معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزارت بهداشت درباره پژوهش های دانشگاهی در حوزه قرآنی گفت: فضای پژوهشی در حوزه قرآنی هنوز شفاف نیست و به سختی و کندی پیش می رود که در حال برنامه ریزی هستیم.

تاریخ ارسال پست: دوشنبه 02 شهريور 1394 ساعت: 17:44

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی