Code Centerکارنامه نهایی (سبز) چیست و چه کاربردی دارد

تبلیغات

  موضوعات

  اخرین مطالب

  ورود کاربران

  عضويت سريع

   نام کاربری :
   رمز عبور :
   تکرار رمز :
   ایمیل :
   نام اصلی :
   کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

  پربازدید

  فرادرس

  اخرین مطالب سایت

  فرمول های طلایی قبولی در کنکور در نیمسال دوم

  روش صحیح مطالعه برای کنکور

  معرفی رشته انسانی

  معرفی رشته ریاضی

  اصول طراحی هفت تست دام دار در کنکور سراسری

  چهار گام برای خلاصه نویسی و یادگیری بهتر مطالب

  در دوران مطالعه کنکور چگونه خستگی خود را رفع کنیم

  معرفی رشته تجربی

  تمرکز حواس هنگام مطالعه دروس کنکور

  شک کردن بین دو گزینه در سوالات کنکور و آزمون آزمایشی

  معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی

  چگونه استرس دوران کنکور را کم کنیم

  هنوز هم برای قبولی در پزشکی و دندانپزشکی دیر نیست

  مدیریت زمان در کنکور سراسری و آزمون آزمایشی

  بهترین روش های درس خواندن و مطالعه صحیح کنکور

  با فرزندان کنکوري خود چگونه مواجه مي‌شويد؟

  روش خلاصه نویسی دروس عمومی

  تکنیک ها و روشهای صحیح خلاصه نویسی و یادداشت برداری

  چگونگی مرور دروس کنکوری

  نحوه تست زنی در سوالات کنکور

  دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 97

  چگونه رشته پزشکی قبول شویم؟

  مباحث مهم و پرتکرار کنکور تجربی

  فصل های ترکیبی و مرتبط زیست شناسی کنکور

  مباحث مهم و پرتکرار کنکور تجربی

  فصل های ترکیبی و مرتبط زیست شناسی کنکور

  نحوة پاسخگويي داوطلبان گروه آزمايشي هنر در آزمون سراسري 96

  مباحث آسان و مهم در فیزیک تجربی کنکور سراسری

  مباحث آسان در درس ریاضی کنکور تجربی

  توصیه های مهم برای موفقیت در نیم سال دوم

  روش های کاهش استرس قبل از امتحان و کنکور

  چگونه در حین مطالعه وسواس نداشته باشیم

  تعداد ساعت مطالعه برای درس زیست در کنکور

  چگونه در دروس عمومی کنکور سراسری درصد بالا به درست بیاوریم

  چگونه به برنامه آزمون ها برسیم ( قلم چی - گزینه دو - کانون )

  چگونه در عربی درصد بالا به دست بیاوریم

  جزوه فیزیک دهم فصل چهار

  نحوه پاسخگويي داوطلبان گروه آزمايشي علوم انساني در آزمون سراسري 1396

  دانلود جزوه ی قرابت معنایی

  دانلود جزوه ی آرایه های ادبی

  جزوه ریاضیات فراتکنیکی فصل مثلثات

  جزوه کنکوری جامع ریاضی پیش دانشگاهی تجربی

  جزوه کنکوری شیمی یازدهم فصل دوم

  جزوه کنکوری فصل دوم فیزیک یازدهم ریاضی و تجربی

  جزوه جامع و کنکوری زیست سوم دبیرستان

  موفقیت در کنکور سراسری از نگاه داوطلبان برتر

  نحوه پاسخگويي داوطلبان گروه آزمايشی علوم رياضی و فنی در کنکور سراسری 96

  دي ماه و درس خواندن در فصل امتحانات

  نحوه پاسخگویی داوطلبان گروه تجربی در کنکور سراسری 96

  پست ثابت تبلیغاتی فرادرس

  آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

  کارنامه نهایی (سبز) چیست و چه کاربردی دارد

  کارنامه نهایی (سبز) چیست و چه کاربردی دارد

  هر ساله وقتی نتایج  کنکور سراسری و به دنبال آنکارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه منتشر می شود عده ای شاد و خوشحال از نتایج اند و عده ای ناراحت و اندوهگین به دنبال راه فرار. عده ای مردود شده اند و عده ای از رشته محلی که در آن قبول شده اند احساس رضایت دارند. هر چند در مقاله انتخاب رشته کنکور سراسری به کرات توصیه کرده بودیم که انتخاب هایتان را صرفا بر اساس درجه علاقه مندی تان مرتب کنید نه شانس قبولی و یا سایر دلایل. ولی خب؛ باز عده ای بودند که الان قبول شده اند ولی از رشته محل قبولی خود رضایت کافی را ندارند و باید به سراغ کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه بروند. الان با دو دسته طرف هستیم. یکی افرادی که در یک رشته محل روزانه قبول شده اند و تمایلی به ثبت نام ندارند و از طرف دیگر نمی خواهند از کنکور سال بعد محروم شوند . اینگونه افراد می توانند  درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته دهند. برای  کلیک کنید. دسته بعدی افرادی هستند که از رشته محل قبولی خودشان رضایت ندارند و می خواهند در با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه به یکی از انتخاب های پایینی انتقالی بگیرند. که این این افراد هم می توانند درخواست بررسی انتخاب های پایینی خود را از طریق سیستم سازمان سنجش دهند.

  همچنین اگر کلا اطلاعاتی درباره کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه می توانید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.
   کارنامه سبز یک هفته بعد از اعلام نتایج نهایی منتشر می شود 


  کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه چیست

  اما کارنامه نهایی که بین داوطلبان کنکور سراسری به کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه مشهور است چیست و چه اهمیتی دارد؟ در واقع این کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه که منتشر شده چه امکاناتی به ما می دهد و چه استفاده هایی می توان از آن کرد؟

  اولا که کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه به هیچ عنوان به درد کسانی که "مردود" شده اند نمی خورد. یعنی اگر مردود شده اید باکارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه راهی به پیش نمی رود و این دسته از افراد باید فقط و فقط به فکر تکمیل ظرفیت باشند.

  اما برویم به سراغ کسانی که مردود نشده اند و در یکی از انتخاب هایشان قبول شده اند و الان از انتخاب قبولی شان احساس رضایت ندارند.کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه به دانش اموزان این اطلاعات را می دهد که در کدام یک از انتخاب های پایین تر از انتخابی که در آن قبول شده اند می توانستند قبول شوند. یعنی نمره قبولی آن رشته محل یا انتخاب را آورده بودند و صرفا اگر آن انتخاب را بالاتر می زدند می توانستند در آن رشته محل قبول شوند.


  چگونه از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه استفاده کنیم

  برای شروع بهتر است به شما یاد بدهیم چگونه می توان از روی کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه فهمید که در کدام یک از انتخاب های پایینمان می توانستیم قبول شویم. در زیر تصویر یک کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه را به عنوان نمونه برایتان گذاشته ایم. به تصاویر زیر دقت کنید.  خب حال می خواهیم بفهمیم در کدام یک از انتخاب هایمان قبول می شدیم. این کار خیلی ساده است و تنها کافیست در کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه عدد موجود در ستون "رتبه داوطلب" را با عدد موجود در ستون "آخرین رتبه قبولی" مقایسه کنیم. اولین ردیفی که در آن رتبه ما از رتبه آخرین نفر قبولی کوچکتر و یا حتی مساوی باشد همان محل قبولی ماست که برای کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانهنشان داده شده در بالا در انتخاب 108 رتبه داوطلب 143 شده و رتبه آخرین نفر قبولی 146 شده است. پس انتخاب 108م چون اولین انتخابی است که در آن رتبه داوطلب از رتبه آخرین نفر قبولی کوچک تر شده است پس داوطلب در همان انتخاب قبول نهایی شده است. اما خب این راکه می دانستیم! بقیه انتخاب ها چی؟
  اگر در کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه دقت کنید می بینید که همین داوطلب در انتخاب 109 و 110 خود نیز می توانست قبول شود. چون رتبه قبولی داوطلب در این انتخاب ها از رتبه آخرین نفر قبولی عدد کوچک تری است.
  برای هر داوطلب با هر کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه که بخواهد وضعیت خود را بررسی کند پروسه به همین شکل است. البته برای پیدا کردن انتخابی که در آن قبول شده ایم کافیست ستون "نتیجه" را نگاه کنیم. هر ردیفی که در مقابل آن علامت * باشد همان رشته محل قبولی ماست و ما فقط باید انتخاب ها و ردیف های پایین تر از آن را نگاه کنیم. که برای داوطلبی که کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانهآن نشان داده شده است در ردیف 108م در زیر ستون "نتیجه" علامت * درج شده است.
  خب پس تا اینجا متوجه شدیم که چگونه می توان از طریق کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه فهمید کدام یک از انتخاب های زیرین مان را می توانستیم قبول شویم. حال اگر بخواهید متوجه شوید که انتخاب های زیرین تان به چه رشته محلی اشاره می کند کافیست یا برگه انتخاب رشته خود را با کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه مطابقت دهید و یا اینکه کدی که در ستون اول درج شده است را در دفترچه انتخاب رشته جستجو کنید. اینگونه می توان کاملا متوجه شد که با توجه به کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه در چه رشته محل هایی امکان قبولی وجود داشت.

   کارنامه نهایی؛ بهترین روش برای انتقالی زودهنگام 


  شرایط استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه برای انتقالی

  اولا که هیچ تضمینی نیست که با وجود اینکه کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ثابت کند شما در یکی از انتخاب های پایینی قبول می شوید ، بتوانید در ان انتخاب شروع به تحصیل کنید. زیرا سازمان سنجش پس از انتشار کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه هیچ مسئولتی در مورد انتقالی یا جابجایی به اولویت ها و انتخاب های پایین تر قبول نمی کند و تنها دانشگاه مبدا و مقصد هستند که باید با اینانتقالی موافقت کنند.
  تعریف دانشگاه مبدا :
  دانشگاهی که پس از انتشار نتایج نهایی در آن قبول شده اید و باید مهرماه در آن ثبت نام کنید.
  تعریف دانشگاه مقصد:
  دانشگاهی که طبق مدارک موجود در کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه ، در یکی از رشته های آن در انتخاب ها و یا اولویت های پایین تر خود قبول می شدید به شرطی که آن را بالاتر از انتخاب قبولی فعلی خود می زدید. ( همان انتخابی که علاقه دارید به آن تغییر رشته و یا دانشگاه دهید)
  راه هایی که گروه مشاوره هیوا در رابطه با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه به شما پیشنهاد می دهد به شرح  زیر است.

  راه اول استفاده از کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

  اگر سرکارتان تا حداکثر یک ماه بعد از اعلام نتایج یعنی نهایتا تا پایان مهر به این مقاله و کارنامه نهایی یا کارنامه سبز  افتاد و خواستید با استفاده از کارنامه نهایی یا کارنامه سبز انتقالی بگیرید بهترین راه و اولین راه استفاده از سیستم بررسی اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش و تقاضای بررسی اولویت بعدی شماست. برای آشنایی با سامانه بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای بررسی اولویت بعدی سازمان سنجش کلیک کنید

  راه دوم استفاده از کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

  همین هفته در دانشگاهی که قبول شده اید ثبت نام کنید تا فعلا به حداقل قانع باشید. برای ترم اول دانشجو شوید و انتخاب واحد کنید اما از اوایل ترم اول با مراجعه به دانشگاه مقصد و با دردست داشتن کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه درخواست دهید که از ترم دوم و در انتخاب پایین تر مورد علاقه تان شما را ثبت نام کنند.
  نکته مهم :
  این راه درجه موفقیت بیشتری دارد. یعنی درصورتی که دانشگاه مقصد ظرفیت داشته باشد ( که معمولا دارد) با درخواست شما موافقت می کند و پس از اخذ موافقت دانشگاه مبدا از ترم دوم می توانید در دانشگاه مقصد شروع به تحصیل کنید و واحدهای عمومی که در ترم اول پاس کردید را تطبیق بزنید. اگر هم دانشگاه مقصد با درخواست شما برای انتقالی با استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه موافقت نکرد حداقل شانس ثبت نام در قبولی اولیه تان را از دست ندادید.

  راه سوم استفاده از کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

  اگر از رشته و دانشگاهی که الان قبول شده اید خیلی متفرید و حتی یک ترم هم حاضر نیستید سر کلاس بروید از همین فردا با دردست داشتن کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یاکارنامه محرمانه به دانشگاه مقصد مراجعه کنید و درخواستتان را مطرح کنید.


  این راه به احتمال زیاد منجر به موفقیت نمی شود زیرا دانشگاه مقصد در بهبوحه ثبت نام از ورودی های جدید خود است و بعید است که با درخواست شما موافقت کند. پس اگر مورد موافقت واقع نشد یا راه اول را انجام دهید یا راه سوم.

  راه چهارم استفاده از کارنامه نهایی یا کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

  از رشته و دانشگاهی که الان قبول شده اید آنقدر متنفر هستید که اصلا و ابدا حاضر به ثبت نام در آن نیستید. از طرف دیگر خیالتان راحت است که رشته و دانشگاه قبولی تان روزانه نیست یعنی شبانه، پیام نور و یا غیرانتفاعی است و می توانید کنکور سال بعد هم شرکت کنید. اما بدتان نمی آید که در انتخاب ها و اولیت های پایینی که طبق کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه می توانستید قبول شوید شانستان را امتحان کنید. پس با خیال راحت در عین حالیکه برای کنکور سال بعد می خوانید از مهرماه سراغ دانشگاه مقصد بروید و درخواستتان را مطرح کنید به امید اینکه مورد موافقت قرار گیرد.
  نکته مهم :
  راه سوم برای کسانی مناسب است که مطمئن هستند به هیچ وجه قرار نیست در محل قبولی فعلی شان شرکت کنند. فقط این دوستان دقت داشته باشند که اگر محل قبولی فعلی شان یک دانشگاه روزانه باشد سال بعد از شرکت در کنکور سراسری محروم هستند. البته اگر تا به موقع اقدام کنید می توانید با استفاده از سامانه  
  بررسی درخواست اشتباه در انتخاب رشته از محرومیت کنکور سال بعد معاف شوید.


  در نهایت باید بگوییم اگر یک بار در انتخاب هایتان بی دقتی کردید و انتخابی که علاقه کمتری به آن داشتید را در اولویت های بالاتر قرار دادید دیگر الان با عجله و از روی عصبانیت انتخاب نکنید زیرا الان به احتمال زیاد در انتخاب ها و اولویت های پایین تر طبق کارنامه سبز یا کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه در بیش از یک رشته محل رتبه قبولی را کسب کرده اید پس اگر قرار است به دنبال کارهای انتقالی بیفتید حداقل رشته محلی را انتخاب کنید که دیگر از همه لحاظ برایتان بهتر و به صرفه تر باشد.
  درضمن اگر برای یکی از اولویت های پایین تر که رتبه لازم برای قبولی را کسب کرده اید درخواست دادید و موافقت نشد می توانید برای سایر انتخاب های پایین تر نیز درخواست انتقالی دهید شاید موافقت شد اما هیچ گاه و به هیچ وجه همزمان برای دو رشته محل بصورت همزمان درخواست انتقالی ندهید که عواقب آن جبران ناپذیر است.


  تاریخ ارسال پست: شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 9:33
  برچسب ها : ,,,,,,,,

  مطالب مرتبط

  بخش نظرات این مطلب

  این نظر توسط کنکوری در تاریخ 1396/7/10 و 22:42 دقیقه ارسال شده است

  کنکوری گفته:

  سلام برای من درکارنامه نهایی روی دوتا ازرشته های نینه متمرکز رنگ سبز زده با اینک اولویت اولم نبوده میشع لطفادلیلش روبگید

  این نظر توسط حسن در تاریخ 1395/12/20 و 13:05 دقیقه ارسال شده است

  حسن گفته:

  با سلام به قران اینقدر غصه خوردم که دیگه اعصابم بهم ریخته من کنکور 95 رشته ایی قبول شدم که نرفتم بنا به دلایلی ولی اولویت های بعدی میرفتم.از کارنامه سبز هیچ اطلاعاتی نداشتم تا امروز.میتونم مهر 96 همون محل قبولی برم یا واسه اولویت های بعدی چجوریه؟تورو به حضرت عباس کمکم کنید
  پاسخ : سلام
  برای اطلاعات دقیق و کامل به سایت گروه مشاوره هیوا مراجعه کنید

  این نظر توسط امیر در تاریخ 1395/12/16 و 9:44 دقیقه ارسال شده است

  امیر گفته:

  با سلام و خسته نباشید.من ورودی 95 هستم ودر حال تحصیل در ترم 2
  آیا امکان انتقال من با استفاده از کارنامه محرمانه برای ترم 3 وجود داره
  اگر هست چجوری ممنون میشم پاسخ بدید
  پاسخ : سلام
  به گروه مشاوره هیوا مراجعه کنید

  این نظر توسط حسین در تاریخ 1395/11/22 و 10:25 دقیقه ارسال شده است

  حسین گفته:

  سلام خداقوت.میخواستم بدونم کسی که دانشگاه روزانه هست (ورودی۹۵))در چه صورت میتواند کنکورسال96را شرکت کند
  پاسخ : سلام
  همچین امکانی وجود نداره


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی