Code Centerاردیبهشت ماهی مهم برای کنکوری ها

تبلیغات

  موضوعات

  امکانات جانبی

   × بستن تبلیغات

  اخرین مطالب

  ورود کاربران

  عضويت سريع

   نام کاربری :
   رمز عبور :
   تکرار رمز :
   ایمیل :
   نام اصلی :
   کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

  پربازدید

  فرادرس

  موسسه حرف آخر

  اخرین مطالب سایت

  نحوه پاسخگویی داوطلبان گروه تجربی در کنکور سراسری 96

  چگونه مي‌توان بر مطالب يک کتاب، مسلّط شد؟

  شيوه‌هاي صحيح تست زني

  نمونه سوال ریاضی یازدهم تجربی نوبت اول

  نمونه سوال فیزیک یازدهم نوبت اول

  چگونه علاوه بر کنکور سراسری ، خود را براي امتحانات نيز آماده کنيم؟

  نمونه سوال زیست یازدهم نوبت اول

  جزوه ریاضی دهم فصل دو مثلثات

  نمونه سوال زیست دهم نوبت اول

  جزوه فصل پنجم زیست یازدهم

  بانک نمونه سوال شیمی دهم

  جزوه زیست دهم فصل سه

  چگــونه ساعات مطالعه خود را افزایش دهــیم

  سوالات تست فصل اول و فصل دوم ریاضی دهم

  جزوه خلاصه نموداری زیست دهم

  جزوه جامع عربی یازدهم در رشته های ریاضی و تجربی

  درسنامه و گرامر درس اول زبان یازدهم

  هدف سازی برای کنکور با انگیزه و انرژی

  جزوه جامع ادبیات ( فارسی ) پایه دهم

  جزوه فصل دوم فیزیک یازدهم تجربی و ریاضی

  تمرکز حواس هنگام مطالعه دروس کنکور سراسری

  روش افزایش تراز آزمون

  جزوه و تست فصل اول شیمی یازدهم ریاضی و تجربی

  جزوه و تست فصل سوم زیست دهم

  بارم بندی دروس و امتحانات سال دهم ( ریاضی و تجربی و انسانی )

  بارم بندی دروس و امتحانات سال یازدهم ( ریاضی و تجربی و انسانی )

  یادداشت برداری دروس کنکور

  میزان تاثیر معدل در کنکور 97 سازمان سنجش

  جزوه فصل دوم فیزیک دهم ریاضی و تجربی

  جزوه فصل اول فیزیک یازدهم الکتریسیته ساکن ریاضی و تجربی

  فهرست حذفيات منابع سؤالات کنکور سراسری 97

  4000 نکته ترکیبی زیست شناسی کنکور

  جزوه زیست سال چهارم فصل پویایی جمعیت

  بهترین منابع کمک درسی پایه دهم تجربی ، ریاضی ، انسانی

  بهترین منابع کمک درسی پایه یازدهم تجربی ، ریاضی ، انسانی

  در دوران مطالعه کنکور با انگیزه باشید

  مطالعه گروهی برای کنکور سودمند یا بی فایده

  جزوه کنکوری جامع ریاضی پیش دانشگاهی تجربی

  جزوه زیست سال سوم فصل دو

  جزوه زیست پیش دانشگاهی فصل ده آغازیان

  نحوه مطالعه فیزیک کنکور

  جزوه فیزیک پیش دانشگاهی فصل سه

  جزوه ی شیمی پیش دانشگاهی فصل اسید و باز

  جزوه شیمی سوم فصل سه محلول ها

  علل پایین بودن سرعت مطالعه کنکور و راه های افزایش آن

  روش های افزایش ساعت مطالعه کنکور

  پست ثابت تبلیغاتی فرادرس

  آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

  اردیبهشت ماهی مهم برای کنکوری ها

  اردیبهشت ماهی مهم برای کنکوری ها

  فروردين آخرين نفس­ هاي خود را مي­کشد؛ ماهي که آغاز آن با تعطيلات نوروزي همراه است؛ ايامي که اکثر قريب به اتفاق داوطلبان با جدّيت و پي­گيري درس مي‌خوانند و رضايت مند از کار خود در  اين دوران به کلاس درس مي‌آيند و حتي برخي از داوطلبان تصور مي ­کنند که اکنون بايد کمي استراحت کنند تا خستگي اين دوران را از تن برون کنند ! و در واقع زمان ارزشمند و حياتي بعد از تعطيلات را از دست مي­دهند.

  من هميشه به داوطلبان مي­گويم که هيچ وقت به مطالعۀ خود در تعطيلات نوروزي مغرور نشويد؛ چون در اين ايام، همۀ رقباي جدي و واقعي شما بخوبي درس مي ­خوانند؛ اما آنچه که يک داوطلب را در اين دوران از ساير داوطلبان پيش­ مي­اندازد، مطالعه مستمر و با برنامه، در مدت باقي مانده تا آزمون سراسري است.
  وضعيت داوطلبان در اين ايام، همانند کوهنوردان است که براي پيمودن مسير مورد نظر خود، نقشۀ  بسيار دقيقي را طراحي مي‌کنند و همۀ جوانب کار را مي‌سنجند تا با موفقيت به مکان مورد نظرشان صعود کنند. آنها هيچ وقت نمي‌گويند که چون ابتدا يا ميانۀ مسير را خوب طي کرديم در انتهاي مسير مي‌توانيم بيشتر استراحت کنيم، و هميشه براي طي کردن کوه­هاي سخت و دشوار، برنامه‌اي دقيق و حساب شده دارند و تمام احتمالات را در نظر مي­گيرند. همچنين آنها هيچ وقت از دشواري­ها و مشکلات نمي‌هراسند و در نهايت، اگر نتوانستند براي بار اوّل به قله­اي صعود کنند، نمي‌گويند که صعود اين قله غير ممکن است.
  شما نيز بايد بدانيد که لازمۀ رسيدن به اهدافتان، با برنامه و مرحله به مرحله گام برداشتن است. هيچ کس به يکباره و ناگهاني به موفقيت نمي‌رسد؛ بلکه براي رسيدن به موفقيت، بايد راه‌ را گام به گام، با حوصله و طبق برنامه طي کرد.
  اين مساله در ايام پس از تعطيلات نوروز، اهميت بيشتري دارد، زيرا تعدادي از مدارس، کلاس‌هاي خود را کاهش مي­ دهند و داوطلبان وقت آزاد بيشتري دارند. اگر داوطلبان، برنامه‌اي ويژه براي زمان آزاد خود نداشته باشند، وقتشان را به بطالت خواهند گذراند و با تصور اينکه نسبت به ساير داوطلباني که هنوز کلاس­هايشان داير است، وقت بيشتري دارند، مطالعۀ مفيدشان کاهش پيدا مي­کند و صبح را به اميد مطالعه در ظهر و ظهر را به اميد مطالعه در  شب، به هدر مي­دهند. عده‌اي از داوطلبان نيز در اين فرصت مناسب به همۀ دروس خود نمي ­پردازند و مطالعه برخي از دروس را به ساير دروس ترجيح مي­ دهند.
  براي داشتن يک برنامه حساب شده، آخر هر هفته نگاهي به هفته‌اي که گذشت داشته باشيد و کارهاي عقب ‌مانده‌تان را ليست کنيد تا سريع‌تر آنها را انجام دهيد، و با بررسي عملکردهاي خود در هفتۀ گذشته، نقاط قوت و ضعف خود را بررسي  و آنها را تقويت و تثبيت کنيد. در اين ميان، نگاهي هم به برنامۀ هفتۀ آينده‌تان داشته باشيد و درس‌هايي را که هفتۀ  بعد بايد بخوانيد، يادداشت کنيد تا بتوانيد براي تمام روزهاي هفته برنامه‌ريزي کنيد.
   
  در طي هفته نيز هر شب، کارهايي را که در طول روز انجام داده‌ايد، بررسي کنيد. همچنين برنامه‌اي را که از اول هفته براي روز بعد در نظر داشتيد که آن را اجرا کنيد، نگاه کنيد تا در صورت نياز، با توجه به شرايط، آن را تغيير دهيد.
  توجه داشته باشيد که در اين دوران بايد زمان مناسبي را براي مطالعه تک تک درس‌ها اختصاص دهيد و هيچ درسي را کنار نگذاريد و به طور متعادل درس بخوانيد؛ البته لازم است که توجه خود را روي موارد مهم معطوف کنيد و از دوباره‌کاري‌هايي که مفيد واقع نشده‌اند پرهيز کنيد تا بتوانيد در اين روزهاي باقي‌مانده و مهم، کارهاي مفيدتري انجام دهيد. براي اينکه بدانيد چه چيزي را بايد در اين دوران مطالعه نماييد، به عملکرد خود در گذشته توجه کنيد و نتايج آزمون­هاي آزمايشي يا نمرات درسي خود در مدرسه را در طي ماه­هاي گذشته، با دقت بررسي نماييد تا نقاط قوت و ضعف خود را  به درستي بيابيد، از اشتباهات گذشته‌ خود درس بگيريد و بتوانيد از ظرفيت­ ها و توانمندي ­هاي خود به صورت مطلوبي بهره برداري کنيد.
  در پايان بايد گفت که در اين دوران، عده‌اي از داوطلبان در فضايي شلوغ که پر از کتاب و دفتر و جزوه است، درس مي‌خوانند و حاضر به مرتب کردن محل مطالعه خود نيز نيستند و بهانه مي‌آورند که مرتب کردن محل مطالعۀ شان زمان بر است و ترجيح مي‌دهند که وقتشان را به جاي مرتب‌سازي، صرف مطالعه کنند و از افراد خانواد نيز مي خواهند که کاري به محل مطالعه آنها نداشته باشند؛ چون بعد از مرتب‌سازي نمي‌توانند جزوات و کتاب‌هايشان را پيدا کنند؛ در حالي که مطميناً در يک محيط نامرتب و کثيف نمي­توان بخوبي تمرکز کرد. نمود محيط مطالعه و حتي محتويات درون کيف شما در ذهن شما آشکار خواهد شد. اگر همه چيز مرتب و سر جايش باشد، ذهن شما هم مرتب‌تر و راحت‌تر درگير مسايل مي­شود تا اينکه دغدغه ذهن شما، يافتن يک خودکار يا يک برگه تست در بين انبوهي از کاغذهاي روي ميز يا درون اتاقتان باشد ! پس در پايان هر روز، محيط کاري خود را مرتب کنيد تا روز بعد را با يک حس توام با پاکيزگي و انرژي مثبت آغاز کنيد.
   
   
   
  وضعيت داوطلبان در اين ايام، همانند کوهنوردان است که براي پيمودن مسير مورد نظر خود، نقشۀ  بسيار دقيقي را طراحي مي‌کنند و همۀ جوانب کار را مي‌سنجند تا با موفقيت به مکان مورد نظرشان صعود کنند
  در يک محيط نامرتب و کثيف نمي­توان بخوبي تمرکز کرد. نمود محيط مطالعه و حتي محتويات درون کيف شما در ذهن شما آشکار خواهد شد
   
  پیک سنجش

  تاریخ ارسال پست: دوشنبه 28 فروردين 1396 ساعت: 17:28

  مطالب مرتبط

  بخش نظرات این مطلب


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی