Code Centerنکات مهم موفقیت در کنکور

تبلیغات

  موضوعات

  اخرین مطالب

  ورود کاربران

  عضويت سريع

   نام کاربری :
   رمز عبور :
   تکرار رمز :
   ایمیل :
   نام اصلی :
   کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

  پربازدید

  اخرین مطالب سایت

  جزوه و تست فصل اول شیمی یازدهم ریاضی و تجربی

  جزوه و تست فصل سوم زیست دهم

  بارم بندی دروس و امتحانات سال دهم ( ریاضی و تجربی و انسانی )

  بارم بندی دروس و امتحانات سال یازدهم ( ریاضی و تجربی و انسانی )

  یادداشت برداری دروس کنکور

  میزان تاثیر معدل در کنکور 97 سازمان سنجش

  جزوه فصل دوم فیزیک دهم ریاضی و تجربی

  جزوه فصل اول فیزیک یازدهم الکتریسیته ساکن ریاضی و تجربی

  فهرست حذفيات منابع سؤالات کنکور سراسری 97

  4000 نکته ترکیبی زیست شناسی کنکور

  جزوه زیست سال چهارم فصل پویایی جمعیت

  بهترین منابع کمک درسی پایه دهم تجربی ، ریاضی ، انسانی

  بهترین منابع کمک درسی پایه یازدهم تجربی ، ریاضی ، انسانی

  در دوران مطالعه کنکور با انگیزه باشید

  مطالعه گروهی برای کنکور سودمند یا بی فایده

  جزوه کنکوری جامع ریاضی پیش دانشگاهی تجربی

  جزوه زیست سال سوم فصل دو

  جزوه زیست پیش دانشگاهی فصل ده آغازیان

  نحوه مطالعه فیزیک کنکور

  جزوه فیزیک پیش دانشگاهی فصل سه

  جزوه ی شیمی پیش دانشگاهی فصل اسید و باز

  جزوه شیمی سوم فصل سه محلول ها

  علل پایین بودن سرعت مطالعه کنکور و راه های افزایش آن

  روش های افزایش ساعت مطالعه کنکور

  جزوه ی 200 نکته ی عربی

  چگونه درصد عربی خود را افزایش دهیم ؟

  پاییز فصلی مهم برای کنکوری ها

  نکات مهم موفقیت در کنکور

  جزوه جامع ریاضی دهم

  جزوه ی کنکوری فیزیک پیش دانشگاهی فصل نوسان

  فول آرشیو جزوه های زیست شناسی علی کرامت

  جزوه زیست گیاهی

  برنامه‌ريزی درسی

  مطالعه امروز، ضامن موفقيت در کنکور

  جزوه زیست دهم به روش پرسش و پاسخ

  جزوه شیمی سال دهم فصل یک

  راهکارهای مقابله با حواس پرتی در حین مطالعه

  کیفیت در مطالعه کنکوری ها و راهکار های ارتقای آن

  خلاصه روابط فیزیک 1 و 2 و 3

  واکنش های شیمی 3 و نکات کنکوری آن

  جزوه فاگوزیست سال چهارم فصل تکنولوژی زیستی

  پاسخ فعالیت های زیست دهم

  مهر ماه؛ زماني براي آغاز

  نکات کنکوری بی مهرگان و جانوران

  هنر مطالعه صحیح برای کنکور

  افت تحصيلي؛ چون و چرا اتفاق می افتد ؟

  فیزیک را چطور بخوانیم؟ از نگاه رتبه های برتر کنکور

  جزوه ی فیزیک سال چهارم فصل سینماتیک و فصل دینامیک

  جزوه کنکوری شیمی سال چهارم فصل ۱ و ۲

  چگونه درصد عربی خود را افزایش دهیم ؟

  جزوه جامع عربی

  پست ثابت تبلیغاتی فرادرس


  فیلم های دروس رسمی دبیرستان و پیش دانشگاهی‎

  بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

  شیمی دبیرستان ریاضی برای ریاضی-فیزیک ریاضی برای علوم تجربی
  هندسه دبیرستان حساب دیفرانسیل و انتگرال زیست شناسی دوم دبیرستان
  فیزیک دبیرستان ریاضی عمومی پیش دانشگاهی زیست شناسی سوم دبیرستان
  فیزیک پیش دانشگاهی هندسه تحلیلی پیش دانشگاهی زیست شناسی پیش دانشگاهی

  آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

  نکات مهم موفقیت در کنکور

  هر سال، داوطلبان زيادي در آزمون سراسري شرکت مي‌کنند و از ميان اين جمع پر شمار، فقط گروهي خاص به خواسته و هدف خود، که ادامه تحصيل در رشته و دانشگاه مورد نظرشان است، نايل مي‌شوند. در واقع، اين عده به طور کامل به هدف خود رسيده و پيروز مي‌شوند. با توجه به اينکه در حال حاضر، عده بسيار زيادي از شما داوطلبان گرامي، مشغول مطالعه براي يک حضور موفق در آزمون سراسري هستيد، در اين مقاله لازم ديديم تا از راه‌هاي موفقيت و پيروزي در اين آزمون با شما صحبت کنيم تا با توجه به اين موارد و عمل به آنها، در همين مراحل اوليه کار بتوانيد موفق شده و به هدفتان برسيد. براي موفقيت در اين آزمون، حتماً موارد زير را مورد توجه قرار دهيد:
  1-    بخواهيد و پافشاري کنيد
  وينسنت تي. لمباردي مي‌گويد: «تفاوت بين يک فرد ناموفق و موفق، عدم توانايي يا کمبود دانش او نيست؛ بلکه نخواستن اوست.» آرزو، معني ديگري براي خواسته است. براي موفق شدن بايد، بيشتر از هر چيز ديگري، آرزوي موفق شدن داشته باشيد. افراد موفق، لزوماً باهوش‌تر و قوي‌تر از ديگران نيستند؛ ولي آرزوي آنها بيشتر است و آرزوي فراواني براي ديدن تحقق هدفشان دارند. آيا شما هم اين آرزوي فراوان را داريد؟ بدون آرزو، انگيزه رسيدن به هدف را نخواهيد داشت.
  يکي از مهم‌ترين و اصلي‌ترين عوامل موفقيت، اين است که شما واقعاً بخواهيد موفق شويد، و براي رسيدن به اين موفقيت، پافشاري و سماجت به خرج دهيد. وقتي شما چيزي را مي‌خواهيد، تمام انرژي‌هاي دنيا دست به دست هم مي‌دهند تا شما را به آن خواسته و هدف مورد نظرتان برسانند؛ پس ابتدا اهداف خود را از شرکت در آزمون سراسري مشخص کنيد و سپس با تلاش و کوشش فراوان و با فرستادن انرژي‌هاي مثبت، براي رسيدن به اين اهداف پافشاري کنيد و به هيچ وجه به خود اجازه ندهيد تا انرژي‌ها و سخنان منفي يا اتفاقات ناگوار، شما را از رسيدن به هدفتان بازدارند. اگر يک بار يا حتي چندين بار، شکست را تجربه کرديد، باز هم نااميد نشويد؛ بلکه مجدداً تلاش و پافشاري کنيد و مطمين باشيد که اين بار موفق خواهيد شد.
  2-   انگيزه داشته باشيد
  بسياري از دانش آموزان، از لحاظ توانايي و برخورداري از استعداد يادگيري، بسيار شبيه به هم هستند، ولي در پيشرفت تحصيلي، تفاوت‌هاي زيادي با يکديگر دارند. اين تفاوت، نه تنها در تحصيل، بلکه در ساير فعاليت‌هاي غيرآموزشي اين افراد هم به چشم مي‌خورد. شايد از خود سؤال کرده باشيد که چرا چنين تفاوتي وجود دارد و چه چيزي عامل ايجاد اين تفاوت است. يکي از عوامل توجيه کننده اين مطلب، علاقه و انگيزه است.علاقه و انگيزه دانش‌آموزان، هم نقش علت را بازي مي‌کند و هم نقش معلول را؛ يعني يادگيرندگان علاقه‌مند به يک موضوع، نسبت به يادگيرندگان کم علاقه، موفقيت بيشتري کسب مي‌کنند، و دوباره، اين موفقيت بيشتر، سطح علاقه و انگيزه آنها را نسبت به اين موضوع و موضوع‌هاي مشابه آن افزايش مي‌دهد؛ پس حتماً به خاطر داشته باشيد که اين موتور مهم موفقيت و پيروزي را، يعني علاقه به کاري را که انجام مي‌دهيد و علاقه به هدفي را که مي‌خواهيد به آن برسيد، هميشه درنظر داشته باشيد. براي ايجاد علاقه و انگيزه کافي هم حتماً سعي کنيد که به اهداف خود فکر کرده و هميشه آنها را در ذهن خود مرور کنيد.
  3- تمرکز کنيد
  از عوامل بسيار مؤثر براي افزايش بهره‌وري در مطالعه و درک بهتر درس‌ها و موفقيت در تحصيل، داشتن تمرکز حواس به هنگام مطالعه است؛ يعني فرد اين توانايي را در خود ايجاد کند که با اختيار و توجه، دقت خود را روي موضوع يا کاري که انتخاب کرده، با ميل و اراده متمرکز کند و از توجه به ساير موضوعات و کارها خودداري کند. براي ايجاد تمرکز حواس، بايد عواملي را که مانع از تمرکز مي‌شوند، شناخت و در جهت رفع آنها اقدام کرد. از جمله اين عوامل مي‌توان به بي‌علاقگي به موضوع مورد مطالعه، ناهماهنگي اراده و تخيل، مشغول بودن ذهن و ... اشاره کرد.
  4-   برنامه ريزي کنيد
  کمتر شخصي را مي‌توان يافت که بدون برنامه‌ريزي، به موفقيت رسيده باشد. برنامه‌ريزي، جزو قدم‌هاي اصلي و اوليه موفقيت است و بدون آن، رسيدن به هدف، دشوار است. براي آماده شدن به منظور يک حضور مطلوب در آزمون سراسري نيز، برنامه‌ريزي در قالب برنامه‌هاي کوتاه مدت و درازمدت، امري لازم است؛ پس براي موفقيت در آزمون سراسري، يک برنامه روزانه، هفتگي، ماهيانه و بلند مدت داشته باشيد و براي عمل به آن، با تمام وجودتان تلاش کنيد. اگر جزو افرادي باشيد که از ابتدا کارهاي خود را با بي‌نظمي و بدون برنامه انجام مي‌داده‌ايد، شايد در ابتدا عمل به برنامه تدوين شده سخت باشد، اما کم کم خواهيد ديد که چقدر راحت مي‌توانيد با برنامه، درس خوانده و موفق شويد.
  5-   هدف خود را تعيين کنيد
  برنامه‌ريزي صحيح، هنگامي امکان پذير است که هدف، بخوبي تعيين و تعريف شده باشد؛ ضمن آنکه بايد تصوير روشني از آن هدف وجود داشته باشد تا کارها و تلاش‌هاي لازم در راستاي رسيدن به آن، به نتيجه برسد. اهداف مي‌توانند بلند مدت و کوتاه مدت باشند و حتي هدف کوتاه مدت را مي‌توان به گام‌هاي کوچک‌تر تقسيم کرد؛ مثلاً اگر هدف بلند مدت، قبولي در رشته خاص در دانشگاهي خاص است، مي‌توان هدف کوتاه مدت را مطالعه درست و کامل دروس در پايان هر سه ماه دانست و گام هاي کوچک را مطالعه هفتگي، روزانه و حتي مطالعه بخشي از دروس بر شمرد.
  6-   خيال پردازي کنيد
  جيمز آلن مي‌گويد: «خيالي که شما در ذهنتان آن را مي‌ستاييد و ايده آلي که در صدر قلبتان مي‌نشانيد، همان چيزي است که زندگي‌تان را با آن مي‌سازيد و تبديل به همان مي‌شويد.» براي موفق شدن، بايد به موفقيت فکر کنيد، و فقط از راه تعمق در موفقيت است که مي‌توانيد آرزوي موفق شدن را خلق کنيد. بايد خيال واضحي از آنچه که دوست داريد آن را به دست آوريد، داشته باشيد. اين آرزو و خواسته، بايد شما را از پا درآورد. اگر اين آرزو شما را از پا درآورد، بالاخره روزي تحقق خواهد يافت.
  7- جرات داشته باشيد و خود را باور کنيد
  ديل کارنگي مي‌گويد: «کسي به بعيدترين نقطه مي‌رسد که مي‌خواهد کاري را انجام دهد و جرات انجامش را دارد. قايق اطمينان از ساحل دور نمي‌شود.» آيا جرات انجام کارهاي غيرممکن را داريد؟ هيچ وقت نبايد در زندگي‌تان، زماني باشد که شما سعي بر انجام غيرممکن‌ها نداشته باشيد. غيرممکن‌ها هستند که شما را پرورش مي‌دهند و به شما آن چيزي را نشان مي‌دهند که بايد به آن تبديل شويد.
  بسياري از داوطلبان، وقتي حرف آزمون سراسري و آزمون به ميان مي‌آيد، خود را دست کم مي‌گيرند و موفقيت در رشته‌ها و دانشگاه‌هاي خوب را در حد خود نمي‌دانند و يا از مطالعه و يادگيري بعضي از مباحث سخت نگرانند يا احساس مي‌کنند آن طور که بايد و شايد، مطالعه و آمادگي لازم را براي شرکت در آزمون ندارند. همين ترس و افکار منفي باعث مي‌شود تا فرد، خود را پايين‌تر و کمتر از حدي تصور کند که هست يا مي‌تواند باشد، و به اين صورت براي موفقيت تلاش نمي‌کند.
  شروع کنيد و جرات داشته باشيد و از دايره آسايش و راحتي خود دورتر برويد و خودتان را رشد دهيد. ميزان کاري را که انجام مي‌دهيد، افزايش دهيد و انتظاراتتان را بيشتر نماييد و قوه تصور و خيالتان را تقويت کرده و به توانايي‌ها و قابليت‌هاي خود اطمينان نموده و آنها را باور کنيد. باز هم تکرار مي‌کنيم: باور کنيد که مي‌توانيد.
  8- متعهد و وفادار باشيد
  ماريو آندرتي مي‌گويد: «آرزو، کليد انگيزه است، ولي اراده و تعهد است که موجب پي‌گيري مداوم هدفتان مي‌شود؛ تعهد به برتري که شما را قادر مي‌سازد به موفقيتي که به دنبالش هستيد برسيد.» آيا اراده داريد؟ فرد مصمم بيشتر از هزاران فرد بي‌علاقه، موفق مي‌شود. آرزو، اراده و تعهد، از لحاظ استراتژيک، شما را در موقعيت موفقيت قرار مي‌دهند.
      بسياري از داوطلبان هدف دارند و خوب برنامه‌ريزي مي‌کنند، اما وقتي زمان عمل فرا مي‌رسد، يا اصلاً اهل عمل نيستند يا اينکه کم کم دست از تلاش بر مي‌دارند. اگر به هدف خود متعهد و وفادار نباشيد، بمرور انرژي و توان لازم را براي رسيدن به آن هدف، از دست خواهيد داد. براي هر يک از ما اتفاق مي‌افتد که روزهايي نااميد شده و دست از کار بکشيم و خسته يا بيمار شده و نتوانيم تلاش کافي داشته باشيم و انرژي ما براي مدتي تحليل رود. اين موضوع مهم نيست؛ مهم اين است که بتوانيم خود را از اين شرايط بيرون آورده و دوباره تلاش کنيم. براي انجام اين کار نيز لازم است که پيوسته اهداف خود را در منظر چشمانمان تجسم کرده و به خود يادآوري کنيم که براي رسيدن به هدفمان بايد تلاش و کوشش نماييم.
  9-   نرخ شکست خود را دو برابر کنيد
  توماس جي. واتسون مي‌گويد: «مي‌خواهيد فرمولي براي موفقيت به شما ارايه بدهم؟ خيلي ساده است؛ نرخ شکست خود را دو برابر کنيد ! شما به شکست به عنوان دشمن موفقيت مي‌نگريد؛ ولي اصلاً اين طور نيست. شايد شکست شما را دلسرد کند يا شايد از آن چيزي ياد بگيريد؛ پس پيش برويد و اشتباه کنيد. هر کاري که مي‌توانيد، بکنيد؛ چون بايد به ياد داشته باشيد که آنجا جايي است که موفقيت را خواهيد يافت.» 
  برخي از داوطلبان تصور مي‌کنند که از همان ابتداي زمان آمادگي براي آزمون سراسري، بايد همه تست‌ها را درست جواب دهند، همه نکات را بدانند و همه آزمون‌ها را با موفقيت پشت سر بگذرانند؛ اما اين تصور، درست نيست. ممکن است در راه هدفي که مي‌خواهيد به آن برسيد سختي زيادي را تحمل کنيد، شکست بخوريد و حتي يک يا چند سال پشت آزمون سراسري بمانيد؛ اما مهم اين است که اين شکست ها به شما درس موفقيت بدهد؛ درس چگونه بودن و چگونه تلاش کردن براي سال بعد؛ پس اگر مي‌خواهيد موفق شويد، بدانيد که شکست خوردن، به خودي خود، بد نيست؛ ضمن آنکه هيچ فردي با چند شکست کوچک، موفق نمي‌شود. شکست، راه رسيدن به موفقيت است؛ پس، از زمين خوردن نترسيد و اين بار، محکم تر و حساب شده‌تر قدم در راه بگذاريد.
  10-   به سمت موفقيت برويد
  ماروا کالينز مي‌گويد: «موفقيت به سمت شما نمي‌آيد، بلکه شما بايد به طرفش برويد.» موفقيت از آسمان در آغوش شما نمي‌افتد؛ بايد به دنبالش برويد، تعقيبش کنيد و بيشتر از هر چيز ديگري آن را بخواهيد. همه عزيزان داوطلب دوست دارند که در آزمون سراسري، دارنده رتبه برتر شوند و علاقه دارند که در يکي از بهترين رشته‌هاي گروه آزمايشي خود در بهترين دانشگاه‌ها پذيرفته شوند؛ اما نکته مهم اين است که بدانيم براي رسيدن به آن، چه مي‌کنند. يک فرد تنبل موفق نخواهد شد؛ فقط کساني که براي رسيدن به هدف زحمت بکشند، موفق خواهند شد؛ پس تلاش کنيد، تلاش کنيد و باز هم تلاش کنيد و با اين تلاش‌ها، گام به گام، به سوي موفقيت و اهدافتان حرکت کنيد. مطمين باشيد در راهي که در پيشِ رو داريد، موانع زيادي خواهد بود؛ اما اين خواستن، انگيزه، علاقه، برنامه، تعهد و وفاداري‌تان به هدف، خسته نشدن و استواري شماست که بالاخره همه چيز را شکست داده و شما را به موفقيت خواهد رساند.
      و حرف پاياني اينکه:

   موفقيت، پيش رفتن است، نه به نقطه پايان رسيدن ! هر روز صبح در آفريقا، آهويي از خواب بيدار مي‌شود و براي زندگي کردن و امرار معاش، در صحرا مي‌چرد. آهو مي‌داند که بايد از شير سريع‌تر بدود؛ چرا که
  در غير اين صورت، طعمه شير خواهد شد. شير نيز براي زندگي و امرار معاش در صحرا مي‌گردد و
  مي‌داند که بايد از آهو سريع‌تر بدود، تا گرسنه نماند. مهم اين نيست که تو شير باشي يا آهو؛ مهم اين است که با طلوع آفتاب از خواب برخيزي و براي زندگي‌ات، با تمام توان و وجود، شروع به دويدن کني


  تاریخ ارسال پست: دوشنبه 24 مهر 1396 ساعت: 14:52

  مطالب مرتبط

  بخش نظرات این مطلب


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی