تبلیغات

موضوعات

آرشیو

امکانات جانبی

  × بستن تبلیغات

ورود کاربران

عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : *کد امنیتیبارگزاری مجدد

پربازدید

اخرین مطالب سایت


اخرین مطالب سایت


تحصیل مجدد در پزشکی رایگان شد

فعالیت آزادانه مدارس غیردولتی با شهریه‌های نجومی

سردرگمی داوطلبان کارشناسی ارشد 95 از اعلام نتایج

چالش دانشگاه آزاد با پذیرش دکتری/ کیفیت قربانی کمیت می‌شود

عوامل موفقیت در کنکور سراسری

برای موفقیت در کنکور از افکار منفی دوری کنید

تکميل ظرفيت فني و حرفه‌اي و نکات مهم

شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد

امکان ثبت نام با تاخیر پذیرفته شدگان ارشد و دکتری 95 دانشگاه آزاد فراهم شد

جزوه جامع زیست جانوری

جزوه هندسه تحلیلی فصل بردار

جمع بندی فصل یک دروس اختصاصی سال دهم

برگزاری آزمون‌های استخدامی در 21 آبان ماه/ اطلاعیه مربوطه 10‌ آبان منتشر می‌شود

مصاحبه با دانشجوی دندان پزشکی که سه بار در کنکور شرکت کرد

جزوه نکات طلایی سقوط آزاد

آزمون تشریحی دوره مدرسه با آزمون تستی کنکور متناقض است

ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته فردا آغاز می‌شود

آمار ثبت نام کنندگان در آزمون های استخدامی

دانلود رایگان آزمون گزینه دو 30مهر95

جزوه آمار و مدل سازی

چرا کنکور حذف نمی شود؟

جزئیات مصاحبه و آزمون علمی برای رشته های نیمه متمرکز کنکور ۹۵

انتقاد موسسات غیرانتفاعی از سطح بندی/ نباید برخی از دانشگاهها به حال خود رها شوند

آنچه باید درباره رشته‌های نیمه متمرکز بدانید/ امکان بازگشت به رشته‌های متمرکز میسر نیست

ضرر 800 میلیارد تومانی وزارت علوم به دانشگاه آزاد

کیفیت در مطالعه کنکوری ها و راهکار های ارتقای آن

فهرست اسامی معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه متمرکز آزمون سراسری اعلام شد

جزوه زیست سوم فصل ماده ژنتیک و میتوز و میوز

آخرين ارسال هاي تالار گفتمان

شش ماه تا کنکور باقیست

آیا فکر می کنیبا فرار از موقعیت ناخوشایندی که برای خودت در این شش ماه ساختی از شر اون خلاصمیشی ، بی خبر اینکه به هرکجا بری ، با همان وضع روبرو خواهی شد . مگه نمی دونیزندگی یک چرخ دوار هست ؛  اگر از سد مشکل و امتحانی حالا مثل کنکور نگذری ، اونحتما ی جای دیگه و ی جور دیگه ای گریبان گیرت میشه و امتحان تجدیدی ها ازت دوبارهمیگیره و اگر تو بازم بخوای فرار کنی ... سه ، صفر باختی ؟ ؟ !!

چند وقت پیش درباغ تیمارستان ، با جوانی برخورد کردم که سراسر گیج و منگ کنار من روی نیمکت نشستو به او گفتم : چرا اینجا هستی ؟ با با حیرت به من نگاه کرد و گفت : سوال بی ربطیپرسیدی ولی بهت جواب میدم . پدرم با من نسخه ای دیگر از خودش به وجود آورده وعمویم نیز همین کار کرده است. مادرم مرا تصویری از تصویر ممتاز پدر خود می داند .خواهرم از شوهر دریانوردش خواست تا مرا نمونه ای از خود بارآورد . برادرم فکرمیکرد که من باید مثل او یک ورزشکار خوب شوم . معلمانم هم ، استاد فلسفه ، موسیقیو ریاضی همین تصمیم را گرفتند و هریک مرا بازتاب شغل و زمینه خود می دیدند ؛ برایهمین اینجا آمدم که عقل بیشتری پیدا کنم و خودم باشم .


بنظرت چند درصدما آدم ها تو شیارهای زندگی گم شدیم و گیج و مبهوت بین بودن و نبودن داریم زندگیمی کنیم ؟  چقدر با حرف های مایوس کنندهدیگران در مور کنکور انقدر به خودمون شک کردیم که باید راهی تیمارستان بشیم ؟ کاریبا درصدش حالا نداشته باش ، به خودت نگاه کن ... اینجوری هستی یا نه ؟

مثلیهودی ، " چنانچه کوشش کنم مثل او باشم ، پس کی مثل من خواهد شد . "

تصمیم گرفت سیگارکشیدن را ترک کند ، زیرا متوجه شده بود که مدتی است به محض پخش شدن دود سیگار درفضای اتاق ، طوطی شیرین سخنش به سرفه می افتد . طوطی را پیش دامپزشک برد که مبادادود سیگار به طوطی صدمه ای زده باشد . دامپزشک طوطی را معاینه کرد و گفت : بیمارنیست ، فقط سرفه های خودت را تقلید می کند .

به قول مولوی :این جهان کوه است و فعل ما ندا ...... سوی ما آید نداها را صدا

چیزی که داره منو تو رو اذیت میکنه آئینه عملکرد خودمون هست . این طور نیست ؟

اما ما اغلب میلبه مقاومت داریم و معتقدیم همیشه ایجاد تغییر سخته ؛ طبق قانون سوم نیوتون هم هرچهبیشتر فشار بیاریم ، فشار و رنجش بیشتری متقابلا" احساس می کنیم . اما وقتی اونهارو در آغوش بگیریم و حتی از مشکلات مون تشکر کنیم که دارن بستری رو فراهم می کنندتا ما با کسب تجربه یک سطح پیشرفت کنیم ، اونوقت مشکلات بطور بالقوه ای به هدایا ونعمات بدل میشن و تنش ها و انرژی منفی از ما دور میشه .


زمان بس کندمیگذره برای آنهایی که در انتظارند .

بس تند میگذرهبرای آنهایی که می ترسند .

بس کوتاه برایآنهایی که سرخوشند .

و بس طولانیمیگذره برای آنهایی که در اندوهند ؛

اما ابدیست برایآنهایی که عاشقند .

 

کاش میشد عاشقبود ... عاشق مسیر و نه مقصد .

کاش میشد بهشتندیده آدم خوبی بود ، کاش میشد بی دلیل امروز دست به ی تغییر کوچیک زد و یک درجهتفاوت به وجود آورد . !

 

کاش میشد یتندباد هم از جانب کانزاس این طرف ها بیاد و دروتی و توتو قصه منو بلند کنه و ببرهاون بالاها به شهر زمرد ... آخر قصه یادت میاد که جادوگر شهر زمرد همون شعبده بازقلابی دهکده دروتی اینا از آب در اومد ولی مترسک عقل ، مردآهنی قلب و شیر جرات پیداکردند . جادوگر شهر زمرد هرگز وجود نداشت اما فرشته خوب شمال به آنها نشون داد کهچون در مسیر بودن پیشاپیش با آرزوی خودشون رسیدند .

دلت نمیخواد یکبار دیگه بچهبشی و حقایق عمیق کودکانه ات قبول کنی ؟


آیا تو مسیر بودنارزش امتحان رو نداره ؟

میگن در بحبوحهجنگ جهانی اول خوف و حشت همه جا رو فرا گرفته بود ، سربازی متوجه شد که صمیمی تریندوستش در سنگری زیر بارانی از گلوله و آتش گرفتار شده . از فرمانده اش درخواست کرداگر ممکن هست نزد دوستش برود و او را به پشت خط برگرداند .

فرمانده گفت : میتونی بری اما فکر نکنم ارزشش رو داشته باشه ؛ رفیقت باید تا حالا مرده باشه .بهتره جونت برای خودت نگه داری و به خطر نندازی ! . نصحیت فرمانده افاقه نکرد وسرباز برای نجات دوستش رفت و بطور معجزه آسایی به دوستش رسید ؛ اونو بلند کرد وروی کولش گذاشت و بالاخره تا پشن خط آورد . در حالیکه آنها در سنگر خودی باهم تنهابودند ، فرمانده وارد شد و شروع به بررسی زخم های دوست سرباز کرد و بعد به نرمیسرش را بالا آورد و مهربانانه به سرباز نگاهی انداخت . فرمانده گفت : به تو گفتمارزشش را ندارد ، رفیقت مرد . سرباز جواب داد : خیر قربان ، ارزشش داشت . فرماندهجدی تر گفت : منظورت چیه که ارزشش رو داشت ؟ رفیقت مرده ، می فهمی ؟

بله قربان ، میدونم اما ارزشش داشت چون وقتی به سنگر رسیدم او هنوز زنده بود و خیلی خوشحال باصدایی آروم و شکسته شنیدم که بهم گفت : می دونستم که برای نجاتم بر می گردی رفیق .

حالا بجای اینهمه غر زدن بهتر نیست خودمون تبلور تحقق تغییراتی باشیم که دوست داریم در دنیاشاهد و نظاره گرشون باشیم .

به این فکر کناگه امروز تمام فرصتت باشه ، اگر امروز نخواد دیگه واسه تو رنگ فردا شه ... دلتمیخواد کجا باشی ، تو این دنیای دیوونه ؛ اگه همین امروز آخرین روزه ،، دیگه نذار بازمدلت بسوزه ... به این فکر کن که هر روزی می تونه روز آخر شه .... بدون هیچ فرداییعمرمون سر شه ؛

ازت میخوام کهباور کنی میشه در ۶ ماه هم کنکور فیتیله پیچ کرد ،اگه فقط و فقط اگر با عشق بیایجلو و دنبال تحقق رویای خودت باشی و تنها خودت نشون بدی . دعا می کنم جز گروهیباشی که تا خمیازه کشیدن عقربه های ساعت بیدارند و برای رسیدن به موفقیت و نابترین حس دنیا (رضایت درونی) از هیچ تلاشی کوتاه نمی کنند .


برنامه ریزی 6 ماهه موفقیت در کنکور

 

در این چند خط کهجمعه پنجم دی برات نوشتم فقط خواستم بهت بگم که چقدر خاص و فوق العاده دوست دارم وخوشحالم که بعد از ظهر و فردا شنبه و در خلال این هفته بازم باهات کلاس دارم . ازهمه دوستای کنکوری اینترنتی خودمم که بیشتر از هر گروه دیگه ای باهاشون ارتباطیحسی و قلبی دارم و دلتنگ دیدار تک تک شون هستم بهترین ها آرزو می کنم .

 

 

خدایا راهی نمیبینم و آینده پنهان است ، اما مهم نیست ، همین کافی است که تو همه چیز را می بینی؛ به علاوه خدا بودن یعنی منهای همه مشکلات و سختی ها _ یا علی


تاریخ ارسال پست: شنبه 13 دي 1393 ساعت: 6:31

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی